VaterpoloSVJETSKO PRVENSTVO

Kadeti stali u završnici utakmice, te neće u završnici prvenstva igrati za medalju, i kadetkinje poražene od domaćina

25. kolovoza 2022. - 21:12

Grčka je izjednačila na 12:12 četiri i pol minute prije kraja četvrte četvrtine,  36 sekunde poslije je povela, a minutu poslije imala dva pogotka viška (14:12). Imala je nakon toga kontru, međutim, uspjeli su naši obraniti, ali kako opet nije išlo u napadu, domaćin je slavio.

Hrvatska se tako u četvrtfinalu oprostila od borbe za medalju na Svjetskom prvenstvu za kadete, igrače do 16 godina. Razigravat će na kraju za poredak od 5. do 8. mjesta.

U sastavu Hrvatske su i dvojica Jugaša, Ante Jerković i Bruno Đuho.

Jerković je u četvrtfinalu postigao dva pogotka.

Grčka je bila bolja i u ogledu kadetkinja, i to u Larissi s 12:7. U sastavu Hrvatske, koja je ulaskom u četvrtfinale ostvarila najveći uspjeh, prvi put jedna naša reprezentacija među osam na jednom Svjetskom prvenstvu, igraju i četiri Jugašice: Lana Korač, Nina Jazvin, Mara Fox i Nika Alamat.