VaterpoloVATERPOLO/TRIGLAV REGIONALNA LIGA ZAVRŠILA TRIJUMFOM JUG CROATIA OSIGURANJA

ŠETNJA KROZ CARINU Jugaši 58. put otvorili šampanjac!

2. travnja 2017. - 13:03

Nema boljeg od Juga u Triglav regionalnoj ligi. Opravdao je prvi favorit natjecanja tu ulogu. Dobio je Jadran Carine Herceg Novi, prvog pratitelja, treći put ove sezone u isto toliko ogleda. Naravno, najvažnija je ova posljednja pobjeda izborena u finalu završnog turnira s kojom je dubrovački sastav obranio naslov pobjednika, osvojio sedmi trofej u nizu, a 58. u povijesti kluba. Uz to je prekinuo niz uspjeha Hercegnovljana u finalima Regionalne lige, a samim time i svoj crni niz protiv istih. Naime, bilo je ovo treće finale završnog turnira Regionalne lige između Juga i Jadran Carine te prva pobjeda dubrovačkog sastava, i to kakva. U prethodna dva finala, 2010. i 2011., slavio je hercegnovski sastav, koji od tog posljednjeg finala, koji je odigran 30. ožujka u Rijeci 2011. godine, nije dobio Juga. Prošlo je šest godina i dva dana.

Finale? Prva četvrtina 4:1 za Juga, sredinom druge četvrtine 6:1, na kraju druge 8:1, i bilo je već tad kristalno jasno kako će Gruž opet otvoriti šampanjac. Jugaši u finalu nisu primili pogodak 19 minuta i 38 sekundi. Toliki je bio post Hercegnovljana između prva dva pogotka u finalu...

FINALE Jug CO – Jadran Carine (HN) 15:3
DUBROVNIK
 Bazen u Gružu. Gledatelja 1.200. Suci: Andreja Stanojević (Srbija) i Miroslav Vlašić (Hrvatska). Opunomoćenik: Aleksandar Adžić (Crna Gora).
JUG CROATIA OSIGURANJE: Bijač (5 obrana), Macan (1), Fatović (3), Lončar, Joković (5), Garcia (1), Marković (1), Ivanković (1), Pavličević, Perrone (1), Benić, Obradović (1), Popadić, Vrlić. Trener: Vjekoslav Kobešćak.
JADRAN CARINE HERCEG NOVI: Kandić, Ukropina, Popadić, Kovačić, Vidović, Markulov (1), Baničević (1), Gardašević, Radović, Petković (1), Spajić, Pješivac, Šćepanović (5 obrana), Moskov. Trener: Vladimir Vujasinović.
Igrač više: Jug CO 7/4, Jadran Carine (HN) 7/1
Peterci: Jug CO 4/4, Jadran Carine (HN) -
Četvrtine: 4:1, 4:0, 2:1, 5:1