VaterpoloJUNIORSKO SVJETSKO PRVENSTVO

Raspjevana Hrvatska, nije bilo dileme tko će u Beogradu igrati za polufinale protiv domaćina, Srbije

16. kolovoza 2022. - 17:39

Hrvatska je u četvrtfinalu. Australija nije imala izgleda protiv naših, koji će u srijedu, 17. kolovoza, u boj za polufinale protiv domaćina, Srbije.

Naši drugi u skupini 'A' iza Mađarske, a Australija treća u skupini 'B' poslije Grčke i Nizozemske, rezultat 14:3. Nakon prve četvrtine Hrvatska je vodila s 5:1, na poluvremenu s 8:2...

Korčulanin Toni Mozara, jedan od četvorice Jugaša u sastavu Hrvatske na juniorskom SP-u u Bogradu, podijelio je s Robertom Stojancem i Vitom Jankovićem laskavi naslov prvog strijelca. Njih trojica po tri pogotka. Od preostala tri Jugaša Vlaho Pavlić je pobjedi doprinio s dva pogotka, Patrik Kolak s jednim, a Ivuša Burđelez igrom u obrani.

Hrvatska je dobila četiri od pet utakmica na prvenstvu, bila druga u skupini s pobjedama protiv Uzbekistana, Kazahstana i Kuvajta, dok je izgubila od Mađarske, koja je kao pobjednik skupina izborila izravan plasman u četvrtfinale.

19. travanj 2024 08:55