VaterpoloVATERPOLSKA LIGA PRVAKA: JUG ADRIATIC OSIGURANJE - SINTEZ KAZAN 18:10

OLUJA JUGA U GRUŽU OTPUHALA GOSTE VEĆ NAKON DESET MINUTA Ruski Kazan se utopio u kazanu hrvatskog prvaka!

20. studenog 2019. - 01:00
Prva četvrtina 7:0 za Jug Adriatic osiguranje, na početku druge je bilo 9:0. Ruski Sintez Kazan je u Gružu prvi pogodak postigao nakon 11 minuta i 2 sekunde igre. Uspio je to Alexey Bugachuk nakon čega su gostima 'soli na ranu' stavili pljeskom Jugovi navijači. Alex Papanastsiou je otvorio seriju domaćina, potom je Luka Lončar izborio peterac, a realizirao ga Loren Fatović, koji je bio strijelac i za 3:0. Lončar je pogodio za 4:0, Papanastasiou za 5:0, opet Lončar za 6:0, dok je Fatović u kontri zaključio prvih osam minuta ogleda za europske bodove u skupini 'A' - 7:0! Na kraju prve četvrtine Jugaše su nagradili dugotrajnim pljeskom navijači.

Jugov kapetan Xavi Garcia je nastavio niz u drugoj četvrtini nakon čega je za 9:0 pogodio Luka Lozina. Na poluvremenu je hrvatski prvak vodio s 11:2, na kraju treće četvrtine 15:5, a kraj utakmice 18:10.

Uglavnom, hrvatski prvak je već u prvoj četvrtini 'ubio' utakmicu. U zadnje vrijeme, kad je elita baš elita, ne sjećamo se kad je Jug pobjedu osigurao već u prvoj četvrtini. Obrana Juga je, kao i protiv zagrebačke Mladosti, opet bila sjajna na čelu s Tonijem Popadićem, koji je početkom posljednje četvrtine prepustio svoje mjesto Toniju Jarku. Popadić je u tri četvrtine upisao trinaest obrana. Loren Fatović je bio najraspoloženiji u kapici Jug Adriatic osiguranja - pet njegovih pogodaka...

Jug AO – Sintez Kazan 18:10
DUBROVNIK Bazen u Gružu. Gledatelja 250. Suci: Adrian Alexandrescu (Rumunjska) i Carlos Ortega (Španjolska), delegat: Erhan Tulga (Turska).
JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Popadić (13 obrana), Macan, Fatović (5), Lončar (2), Kržić, Garcia (1), Lozina (2), Merkulov, Papanastasiou (2), Žuvela (1), Benić (2), Obradović (3), Jarak. Trener: Vjeko Kobešćak.
SINTEZ KAZAN: Antonov (6 obrana), Lazarev, Vasilyev (1), Odintsov, Bugachuk (3), Krasnov, Dereviankin (1), Andryukov, Mironov, Ryzhov-Alenichev (1), Lisunov (2), Latypov (2), Chirkov (2 obrane). Trener: Alexander Eryshov.
Igrač više: Jug AO 5/2, Sintez Kazan 6/2
Peterci: Jug AO 1/1
Četvrtine: 7:0, 4:2, 4:3, 3:5.

Pogledajte semafor!
Raspored 5,. kola, utorak, 19. studenog, Pirej: Olympiacos – Spandau 04 13:8 (Maro Joković je postigao tri pogotka za Olympiacos), Dubrovnik: Jug Adriatic osiguranje – Sintez Kazan 18:10, Igalo: Jadran Carine (HN) – Zodiac CNA Barceloneta 12:13, Szolnok: Szolnoki Dozsa – Jadran Split 5:4.

Poredak skupine 'A': 1. Olympiacos 15 bodova, 2.-3. Jug Adriatic osiguranje i Zodiac CNA Barceloneta po 12 bodova, 4. Szolnoki 9 bodova, 5. Jadran Split 4 boda, 6. Sintez Kazan 3 boda, 7. Spandau 04 2 boda, 8. Jadran Carine (HN) 1 bod.

U 6. kolu, 3. prosinca, Jug AO dočekuje Szolnoki.

24. travanj 2024 19:11