VaterpoloUTAKMICE 2. KOLA SKUPINE ‘A‘ EUROPSKE LIGE PRVAKA

Nikša Dobud dobio Dinamo u Poljudu, Marko Bijač i Andro Bušlje uništili Novi Beograd usred Beograda, a Elvis Fatović ostao praznih ruku

9. studenog 2021. - 21:04

Marko Bijač i Andro Bušlje su s Olympiacosom dobili Novi Beograd usred Beograda s 12:9. Sjajan je bio Bijač, jedanaest njegovih obrana, sjajan u obrani i Bušlje, koji se 'tukao' s Duškom Pijetlovićem, Miroslavom Perkovićem, a u dva metra ulazio je i Nikola Jakšić.

Olympiacos je s pet pogodaka u nizu poveo sa 6:2, sa četiri pogotka u nizu s 10:5, a kad je domaćin uzvratio istom mjerom, te stigao na pogodak zaostatka (9:10), s nova dva pogotka osigurao je veliku pobjedu.

Slavio je i splitski Jadran, koji je s 15:13 dobio Dinamo Tbilisi u Poljudu. Nikša Dobud je postigao tri pogotka za splitski sastav. Pogađao je za 5:3, za 10:5 i na kraju treće četvrtine za 14:7. Dinamo je dobio zadnju sa 6:1.

Elvis Fatović je s Zodiac CNA Barcelonetom izgubio kod AN Brescie, imao je 55 sekundi do kraja igrača više za izjednačenje, 13:13, ali nije uspio. Talijanski prvak je vodio s 12:8, te 13:10, a slavio sa 14:12. Španjolski prvak nije vodio niti jednom.

U Kragujevcu bez pobjednika s tim što je četiri minute prije kraja Ferencvaros imao čak četiri pogotka prednosti protiv Radničkog (11:7), a nepune dvije minute do kraja tri pogodka viška (11:8). Završilo je 11:11.

SKUPINA ‘A‘

Skupina 'A', utorak, 26. listopada, 1. kolo, Barcelona: Zodiac CNA Barceloneta (trener Elvis Fatović) – Jadran Split (Nikša Dobud) 11:6, Beograd: Novi Beograd – Radnički Kragujevac 16:10, Brescia: AN Brescia – Ferencvaros 8:8, Pirej: Olympiacos (Marko Bijač i Andro Bušlje) – Dinamo Tbilisi 20:9, 2. kolo, utorak, 9. studenog, Beograd: Novi Beograd – Olympiacos (Marko Bijač i Andro Bušlje) 9:12, Split: Jadran (Nikša Dobud) – Dinamo Tbilisi 15:13, Kragujevac: Radnički – Ferencvaros 11:11, Brescia: AN Brescia – Zodiac CNA Barceloneta 14:12 (trener Elvis Fatović).

Poredak: 1. Olympiacos 6 bodova, 2. AN Brescia 4 boda, 3. Zodiac CNA Barceloneta 3 boda, 3. Novi Beograd 3 boda, 4. Jadran Split 3 boda, 6. Ferencvaros 2 boda, 7. Radnički Kragujevac 1 bod, 8. Dinamo Tbilisi bez boda.

3. KOLO

Petak, 19. studenog, Tbilisi: Dinamo – Zodiac CNA Barceloneta, Budimpešta: Ferencvaros – Olympiacos, Kragujevac: Radnički – AN Brescia, Split: Jadran – Novi Beograd.

19. travanj 2024 12:39