VaterpoloREGIONALNA LIGA

Nije bilo dileme, Jugaši očekivano ostvarili uvjerljivu pobjedu u prvom nastupu u Beogradu na drugom turniru, sad ih čekaju dva teža zadatka

21. siječnja 2022. - 21:57

Nije bilo problema za Jugaše u Beogradu protiv Mornara, pobjeda na startu drugog turnira Regionalne lige 15:5. Sad je druga stvar je li Vjeko Kobešćak, jugov trener, osim rezultatom zadovoljan i igrom, ali rezultatski sve je bilo jasno vrlo, vrlo brzo. Nije bilo dileme tko će slaviti.

Hrvoje Benić, Maro Joković i Stylianos Argyropoulos su odveli Juga nakon nepunih pet minuti igre do vodstva 3:0, drugu četvrtinu Jug je otvorio pogotkom Alexa Papanastasioua za 4:1, Loren Fatović je bio strijelac za 5:2, a tih drugih osam minuta igre dubrovačka momčad je zaključila s nova dva pogotka, drugim pogotkom Benića i drugim pogotkom Papanastasioua za 6:3 odnosno 7:3.

U trećoj četvrtini prvo četiri pogotka za redom Juga (Joković dva, potom Luka Stahor i Marko Žuvela). Roko Akrap je realiziravši peterac prekinuo 6:0 seriju Juga. Filip Kržić je zaključio treću četvrtinu pogotkom za 12:4. U posljednjoj četvrtini, kao i u prvoj, prvo tri pogotka Juga (Konstantinos Kakaris za 13:4, Kržić za 14:4, Fatović za 15:4). Toni Popadić je zaustavio deset udaraca, Ivan Jurišić u završnici utakmice imao tri obrane.

Jugaše u Beogradu, na drugom turniru Regionalne lige, čekaju još dva ispita. Prvo derbi u subotu navečer protiv splitskog Jadrana, a u nedjelju ogled protiv domaćina, Crvene zvezde.

U Budvi, gdje se također igra turnir drugog kruga Regionalne lige, neporaženi Radnički je u derbiju dobio do jučer jedini sastav sa stopostotnim učinkom, Novi Beograd, i to s 11:10.

PREMIJER REGIONALNA LIGA

Poredak: 1. Novi Beograd 18 bodova / 7 utakmica, 2. Jug Adriatic osiguranje 18 bodova / 7 utakmice, 3. Radnički Kragujevac 17 bodova / 7 utakmica, 4. Jadran Split 16 bodova / 6 utakmica, 5. Crvena zvezda 12 bodova / 6 utakmica, 6. Jadran Carine (HN) 12 bodova / 7 utakmica, 7. Partizan 9 bodova / 7 utakmica, 8. Primorac 9 bodova / 7 utakmica, 8. HAVK Mladost 8 bodova / 8 utakmica, 9. Šabac 6 bodova / 7 utakmica, 10. Solaris 4 boda / 7 utakmica, 11. Mornar BS 1 bod / 6 utakmica, 12. Budva bez boda / 8 utakmica.

24. travanj 2024 11:18