VaterpoloSVJETSKA LIGA |

NEKA SE DRUGI RADUJU Vodili smo tri minute prije kraja protiv Mađara s dva razlike, a izgubili smo s toliko

9. siječnja 2021. - 21:26

Dan nakon što je protiv Crne Gore dvije minute prije kraja vodila s dva razlike, a izgubila na peterce četvrtfinale i mogućnost plasmana na završni turnir Svjetske lige, Hrvatska je doživjela novi poraz u Debrecenu na završnom turniru europskih kvalifikacija, i to od Mađarske u utakmici koja je imala sličan scenarij. Vodila je Hrvatske tri minute i 4 sekunde prije kraja s dva razlike (11:9), a dozvolila je domaćinu da sa 4:0 zaključi utakmicu te izbori ogled za peto mjesto protiv Srbije, dok nju zadnjeg dana čeka utakmica za sedmo mjesto protiv Francuske.

Mađarska je minutu i 11 sekundi prije kraja izjednačila na 11:11, povela 12:11 točno 13 sekundi prije kraja. Hrvatski izbornik Ivica Tucak je zatražio tad minutu dogovora, izvukao iz igre Tonija Popadića, kojeg je uveo pred kraj druge četvrtine, a vratio Marka Bijača, ali za zadnji napad 7 na 6 u kojem je Hrvoje Benić pokušao izjednačiti, njegov udarac je blokirao Daniel Angyal, te nakon toga šutirao na naš prazan gol i pogodio za konačnih 13:11 sa zvukom sirene.

Hrvatska tako u zadnje vrijeme niže utakmice u kojima prospe osjetnu prednost u samoj završnici utakmice. Ne zaboravlja se kako je na Europskom prvenstvu u Budimpešti prije godinu dana izgubila utakmicu za broncu od Crne Gore, koja je nadoknadila zaostatak od četiri pogotka.

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 5. DO 8. MJESTA Mađarska – Hrvatska 13:11

DEBRECEN Gradski bazen. Bez gledatelja. Suci: Sergey Naumov (Rusija) i Robert Horvath (Slovačka).

MAĐARSKA: V. Nagy, Angyal (1), Manhercz (2), Sedlmayer (2), A. Nagy (1), Hosnyanszky (1), Nemet, Jansik, Erdelyi (1), Kovacs (2), Mezei, Vigvari (3), Vogel (9 obrana). Izbornik: Tamas Marcz.

HRVATSKA: Bijač (1 obrana), Macan, Fatović (2), Dobud (1), Joković (2), Bukić (2), Burić (1), Bušlje (2), Miloš, Vrlić, Benić (1), Garcia, Popadić (6 obrana). Izbornik: Ivica Tucak.

Igrač više: Mađarska 10/4, Hrvatska 8/6

Peterci: Mađarska -, Hrvatska 1/1

Četvrtine: 3:2, 4:6, 1:1, 5:2.

GOL PO GOL

Prva četvrtina: 0:1 Fatović (2 / igrač više, kojeg je izborio Vrlić), 1:1 Kovacs (3 / igrač više, isključen Dobud), 2:1 Vigvari (4), 3:1 Sedlmayer (7), 3:2 Bušlje (8/igrač više, kojeg je izborio Bukić), druga četvrtina: 3:3 Joković (9), 3:4 Dobud (10 / igrač više, kojeg je izborio Dobud), 4:4 Manhercz (10 / igrač više, isključen je Benić), 4:5 Joković (11 / igrač više, kojeg je izborio Bukić), 4:6 Bukić (12 / peterac, kojeg je izborio Fatović), 5:6 Sedlmayer (12 / s desnog krila), 6:6 Vigvari (12 / polukontra), 7:6 Vigvari (13 / sa srednjeg, nakon toga Tucak je zamijenio Bijača, te uveo Popadića ), 7:7 Bukić (15 / igrač više, kojeg je zaradio Bukić), 7:8 Bušlje (16 / igrač više, kojeg je zaradio Miloš), treća četvrtina: 8:8 Erdelyi (20), 8:9 Fatović (24), četvrta četvrtina: 9:9 Kovacs (25), 9:10 Burić (26 / igrač više, kojeg je zaradio Dobud), 9:11 Benić (27 / s krila), 10:11 Hosnyanszky (29), 11:11 A. Nagy (31 / igrač više, isključen Garcia), 12:11 Manhercz (32 / igrač više, isključen Bušlje), 13:11 Angyal (32 / šut preko cijelog bazena na prazan gol)

DRUGI DAN

Subota, 9. siječnja, razigravanje za poredak od 5. do 8. mjesta: Srbija - Francuska 10:6, Mađarska - Hrvatska 13:11, polufinala: Italija - Crna Gora 10:14, Grčka - Španjolska 12:11.

20. travanj 2024 10:19