VaterpoloPET KRUGOVA |

NE IDE PROTIV ŠPANJOLSKE Završen jedan turnir, cilj smo ostvarili, ali sad u četvrtfinalu ne protiv SAD-a, već protiv aktualnog europskog prvaka

2. kolovoza 2021. - 09:32
5. KOLO Španjolska - Hrvatska 8:4

TOKIO Tatsumi vaterpolo centar. Bez gledatelja. Suci: Georgios Stavridis (Grčka) i Gyorgy Kun (Mađarska).

ŠPANJOLSKA: Aguirre (10 obrana), Munarriz (1), Granados (2), Sanahuja (1), De Toro, Larumbe, Famera (1), Fernandez, Tahull (1), Perrone, Mallarach (1), Bustos (1). Izbornik: David Martin.

HRVATSKA: Bijač (7 obrana), Macan (1), Fatović (1), Lončar, Joković, Bukić (2), Vukičević, Bušlje, Miloš, Vrlić, Garcia, Marcelić (4 obrane). Izbornik: Ivica Tucak.

Igrač više: Španjolska 8/4, Hrvatska 7/2

Peterci: Španjolska 2/1, Hrvatska -

Četvrtine: 2:1, 1:0, 4:2, 1:1

Završen je jedan turnir, Hrvatska je ostvarila cilj, izborila četvrtfinale, učinila je to i prije zadnjeg kola u kojem je poražena 8:4 od Španjiolska, nije bila dobra u ogledu u kojem se odlučivalo tko će biti prvi u skupini i u četvrtfinalu ići na SAD, a tko drugi te se za polufinale boriti s Mađarskom.

Španjolska je dominirala, te skupinu zaključila za pet, dobila svih pet utakmica, a naši su upisali drugi poraz, prvi je bio od Australije, ali i tri pobjede, Kazahstan, Crna Gora i Srbija. Potonja je bila baš lijepa, te ona ulijeva samopouzdanje pred nastavak, nikako izvedbe protiv Australaca, te Španjolaca.

Paulo Obradović nije bio u sastavu, odluka je pala da ga se sačuva za četvrtfinale (vuče ozljedu od utakmice s Australijom) iako nije bilo svejedno kako će završiti ogled protiv Španjolske. Ako ni zbog čega, a onda zbog suparnika u četvrtfinalu. Amerikanci su dosta slabiji od Mađara.

Nažalost, s ovakvom igrom  u obrani nismo imali prilike za to, greške u obrani su donijela oba peterca Španjolcima u uvodu utakmice, a kad se gleda napad, gotovo da nismo uputili niti jedan pravi udarac s vanjskih pozicija.

Španjolska je utakmicu otvorila vodstvom 2:0, Bijač je u 3. minuti obranio drugi peterac Španjolske, te nije dozvolio da suparnik ode na 3:0. Luka Bukić je u 7. minuti prepolovio zaostatak, ali to je bio jedini pogodak naših u prvom poluvremenu, koje smo izgubili s 3:1. U nastavku, kad je Španjolska povela sa 7:3, sve je bilo jasno. Španjolska je u šestom ogledu protiv naših na Olimpijskim igrama ostvarila petu pobjedu, dobila je naše na sva tri zadnja velika natjecanja (SP, EP i OI).

Hrvatska se okreće četvrtfinalu. U toj utakmici nema pravo na loš dan.

Ante Vukičević (Hrvatska)
Marcel Ter Bals
POGLEDAJTE SEMAFOR

Skupina 'A', 1. kolo, 25. srpnja: Mađarska – Grčka 9:10, SAD – Japan 15:13, JAR – Italija 2:21, 2. kolo, 27. srpnja: Grčka – Italija 6:6, SAD – JAR 20:3, Japan – Mađarska 11:16, 3. kolo, 29. srpnja: Mađarska – JAR 23:1, SAD – Italija 11:12, Grčka – Japan 11:10, 4. kolo, 31. srpnja: SAD - Mađarska 8:11, Italija - Japan 16:8, JAR - Grčka 5:28, 5. kolo, 2. kolovoza: Mađarska - Italija 5:5, Grčka - SAD 14:5, Japan - JAR 24:9.

Poredak: 1. Grčka 9 bodova (68:34), 2. Italija 8 bodova (60:32), 3. Mađarska 7 bodova (64:35), 4. SAD 4 boda (59:53), 5. Japan 2 boda (65:66), 6. JAR bez boda (20:116).

Skupina 'B', 1. kolo, 25. srpnja: Australija – Crna Gora 10:15, Srbija – Španjolska 12:13, Hrvatska – Kazahstan 23:7, 2. kolo, 27. srpnja: Srbija – Kazahstan 19:5, Crna Gora – Španjolska 6:8, Hrvatska – Australija 8:11, 3. kolo, 29. srpnja: Španjolska – Kazahstan 16:4, Hrvatska – Crna Gora 13:8, Srbija – Australija 14:8, 4. kolo, 31. srpnja: Crna Gora – Kazahstan 19:12, Australija – Španjolska 5:16, Hrvatska – Srbija 14:12, 5. kolo, 2. kolovoza: Srbija – Crna Gora 13:6, Španjolska – Hrvatska 8:4, Australija – Kazahstan 15:7.

Poredak: 1. Španjolska 10 bodova (61:31), 2. Hrvatska 6 bodova (62:46), 3. Srbija 6 bodova (70:46), 4. Crna Gora 4 boda (54:56), 5. Australija 4 boda (49:60), 6. Kazahstan bez boda (35:92).

Hrvatska vaterpolska reprezentacija
U ČETVRTFINALU SE NEMA PRAVO NA PORAZ

Četvrtfinalni parovi, 4. kolovoza: Grčka (A1) - Crna Gora (B4), Italija (A2) - Srbija (B3),  Mađarska (A3) - Hrvatska (B2), te SAD (A4) - Španjolska (B1).

U polufinalu, koja se igraju 6. kolovoza, pobjednik Grčka - Crna Gora ide na pobjednika Mađarska - Hrvatska, a pobjednik Italija - Srbija na pobjednika SAD - Španjolska.

Medalje se dijele posljednjeg dana igara, 8. kolovoza.

18. travanj 2024 08:51