VaterpoloDUBROVAČKI VJESNIK NA OLIMPIJSKIM IGRAMA / RIO 2016.

MARKO BIJAČ Moje obrane su samo mali djelić ove pobjede!

17. kolovoza 2016. - 01:15

Branio je sjajno na otvaranju protiv Amerikanaca, a u najvažnijoj utakmici turnira, kako svi kažu za četvrtfinale, bio je još bolji. Marko Bijač je 'ubio' u pojam Brazilce. Imao je 15 obrana. Dva puta im je obranio peterac. Prvog je zaustavio u prvoj četvrtini na 1:1, i to je obranio udarac Perroneu, a u drugoj četvrtini, kad smo vodili sa 4:2, zaustavio je peterac, koji je izveo Gomes.Zaslužio je veliki pljesak nakon pobjede 10:6 te plasmana u polufinale.- To je bio samo mali djelić ove pobjede. Bili smo izuzetno koncentrirani od prvog do zadnjeg igrača, unatoč problemima koji su nas za vrijeme utakmice snašli – istaknuo je Bijač, debitant na Olimpijskim igrama.Sjajan čitavu sezonu. Tko se ne sjeća njegovih obrana u kapici Juga u Budimpešti na Final fouru Eurolige, a pamtit će se i ove iz Rija u kapici reprezentacije. Pogotovo je obrana na čelu s njim bila sjajna kad je Hrvatska zbog brutalnog prekršaja Damira Burića igrala četiri minute s igračem manje. To je taj problem koji je snašao Hrvatsku za vrijeme utakmice.- Bili smo baš sjajni, pogotovo u obrani. Igrajući četiri minute s igračem manje nismo primili niti jedan pogodak. Ginuli smo. Jesmo li se uplašili kad je isključen Burić? Ako si skoncentriran tada ne razmišljaš o tome imaš li igrača manje četiri minute. Razmišljaš kao taj napad imaš igrača manje te se pokušavaš obranit. Borili smo se za svaku loptu. Nismo dozvolili da to prevagne u korist Brazila.Hrvatska u polufinalu protiv Crne Gore.- Dobili smo ih u skupini pogotkom u zadnjoj sekundi. Dobro se znamo. Igrali smo puno puta jedni protiv drugih. Bit će neizvjesno do zadnjih trenutaka. Na vratima im je Ščepanović, koji ovaj turnir brani fantastično. Tu je još, da ne nabrajam, niz odličnih igrača… Naravno, očekujem kako ćemo dobiti i tu utakmicuRIO DE JANIERO Tonči Vlašić

20. travanj 2024 16:49