VaterpoloVATERPOLO

KUP HRVATSKE ZA KADETKINJE Jugašice se još nadaju

20. lipnja 2017. - 23:50

Priliku za doći na milimetar do medalje na završnom turniru Kupa Hrvatske u Zagrebu propustile su kadetkinje Juga. Nisu uspjele dobiti Suzuki Buru. Splitska ekipa je bila bolja u 3. kolu s 9:4 (2:2, 4:0, 2:1, 1:2) te sad ekipi trenera Siniše Zonića ostaje još jedna prilika. Istina, ukoliko u zadnjem nastupu uspiju dobiti riječko Primorje EB tada će čekati da se odigra posljednje, 5. kolo u kojem je slobodna, kako bi doznala hoće li joj to biti dovoljno za pobjedničko postolje.

Isabella Belamarić je s dva pogotka u prvoj četvrtini dovela Jug u vodstvo 2:1. Nakon toga šest pogodaka u nizu Suzuki Bure te je početkom treće četvrtine splitska ekipa vodila s pet razlike (7:2). Paula Batinović je sredinom treće četvrtine prekinula niz Suzuki Bure (3:7). U posljednjoj četvrtini 2:1 za Jug. Isabella Belamarić je postigla svoj treći pogodak, a Ilijana Brkić svoj prvi. Jugašice nisu imale rješenje za Dominu Butić, koja je postigla šest od devet pogodaka splitske ekipe.

Podsjetnik, Jug je na startu poražen od zagrebačke Mladosti sa 6:3, a nakon toga dobio Mursu s 18:3.

1. Primorje EB
6 bodova/2 utakmice (+17), 2. Mladost 6 bodova/2 utakmice (+17), 3. Jug 3 boda/3 utakmice (+7), 4. Suzuki Bura 3 boda/2 utakmice (+4), 5. Mursa bez boda/3 utakmice (-45).