VaterpoloTURNIR U GRUŽU |

KAPEKAŠI ČESTITALI PRIMORJU NA ZASLUŽENOJ POBJEDI Jugaši čekali tko će im bit suparnik u borbi za finale - dočekali branitelja naslova

15. srpnja 2021. - 13:01

Jugaši su dobili sve četiri utakmice u skupini ‘B’, bili su slobodni u zadnjem, 5. kolu, trenirali i čekali tko će im biti suparnik u polufinalu završnog turnira Kupa Hrvatske. Splitskom Mornaru je i remi protiv gradskog rivala Jadrana donosio prvo mjesto u skupini ‘A’, izbjegavanje domaćina, aktualnog prvaka u borbi za finale Kupa Hrvatske. Pobjeda Mornara značila je kako će druga biti zagrebačka Mladost, te kako će ona na Juga. U slučaju remija splitski Jadran bi bio drugi i on bi u tom slučaju na Juga, ali u trećoj četvrtini na semaforu je pisalo 5:0 za Jadran. Na kraju 8:3, te je Mornar drugi, a Jadran prvi u skupini ‘A’, dok će Mladost u nastavku turnira u Gružu razigravati za poredak od 5. do 8. mjesta.

Prva utakmica posljednjeg kola u skupini ‘B’ između KPK i Primorja EB odlučivala je tko će biti drugi u skupini ‘B’, tko će uz Juga u polufinale, a i to tko će biti suparnik u borbi za finale splitskom Jadranu. KPK je trebao pobjedu, riječkom sastavu je i remi donosio drugo mjesto jer je imao bolju pogodak razliku. Kapekašima na kraju utakmice nije preostalo ništa nego da čestitaju riječkom sastavu, koji je na poluvremenu vodio sa 7:2, a na kraju slavio s 15:8.

Korčulani će tako u nastavku rezigravati za poredak od 5. do 8. mjesta. Prošle godine su bili šesti. Jugaši su 2020. osvojili srebro, poraženi su u finalu od Mornara BS, dok je treća bila zagrebačka Mladost.

Kup Hrvatske, skupina 'B', 5. kolo: KPK - Primorje EB 8:15
Tonči Vlašić
SEMAFOR

Skupina 'A', rezultati, 1. kolo: HAVK Mladost – Jadran (ST) 9:9, Mornar BS – Zadar 1952. 17:8, 2. kolo: Zadar 1952. – HAVK Mladost 6:17, Medveščak – Mornar BS 5:19, 3. kolo: HAVK Mladost - ;Medveščak 25:2, Jadran (ST) – Zadar 1952. 16:6, 4. kolo: Medveščak – Jadran (ST) 2:24, Mornar BS – HAVK Mladost 9:7, 5. kolo: Jadran (ST) – Mornar BS 8:3, Zadar 1952. – Medveščak 17:9.

Poredak: 1. Jadran (ST) 10 bodova (57:20), 2. Mornar BS 9 bodova (45:20), 3. HAVK Mladost 7 bodova (58:26), 4. Zadar 1952. 3 boda (37:59), 5. Medveščak bez boda (18:85).

Skupina 'B', rezultati, 1. kolo: Jug AO – KPK 15:9, Primorje EB – OVK POŠK 17:9, 2. kolo: OVK POŠK – Jug AO 3:18, Solaris – Primorje EB 4:21, 3. kolo: Jug AO – Solaris 18:7, KPK – OVK POŠK 17:8, 4. kolo: Solaris – KPK 10:16, Primorje EB – Jug AO 6:17, 5. kolo: KPK – Primorje EB 8:15, OVK POŠK – Solaris.

Poredak: 1. Jug Adriatic osiguranje 12 bodova / 4 utakmice (68:25), 2. Primorje EB 9 bodova / 4 utakmice (59:38), 3. KPK 6 bodova / 4 utakmice (50:48), 4. Solaris bez boda / 3 utakmice (21:55), 5. OVK POŠK bez boda / 3 utakmice (20:52).

Utakmica za deveto mjesto, zatim utakmice razigravanja za poredak od 5. do 8. mjesta, te polufinala na rasporedu u Gružu od 17.15 sati. Turnir završava u petak, 16. srpnja.

19. travanj 2024 16:07