VaterpoloSLIKOVNICA JUGOVOG TRIJUMFA U BEOGRADU

Jugov bal na vodi traje i traje, konkurencija gleda i plače ‘kad jugaš puca, svakom srce kuca, tike-tike-tike-tak’

26. ožujka 2023. - 20:42

Tko se osim Juga u LIjepoj našoj može pohvaliti kako je u 23 sezone ovog stoljeća osvojio 42 trofeja!

Jugaši imaju 17 naslova prvaka Hrvatske, 15 pobjeda u Kupu Hrvatske, imaju šest prvenstva i pet kupova više od Mladosti, koja je druga po uspješnosti. Gdje je tu još dvadeset i dva naslova prvaka bivše države i dva kupa, te 1980. prvi naslov klupskog prvaka Europe!

Jugaši su jedini hrvatski loptački klub s naslovom prvaka Europe u ovom stoljeću, a tri puta su bili prvaci (2001., 2006. i 2016.) i još četiri puta doprvaci, zatim su osvojili dva puta europski Superkup, te jednom LEN-a kup od 2000. godine.

Jugaši su osvojili ove sezone prvi hrvatski Superkup, danas su po peti put osvojili Regionalnu ligu. I prije trijumfa u Beogradu su bili najuspješniji klub natjecanja! Ovo je slikovnica finala i pobjede protiv splitskog Jadrana, te slavlja!

Jug je u sezoni u kojoj slavi stoti rođendan stigao do svog 69. trofeja u povijesti!

Finale Regionalne vaterpolske lige u Beogradu: Jadran Split - Jug Adriatic osiguranje