VaterpoloLIGA PRVAKA |

JUGAŠI ŽELE TURNIR ZAKLJUČITI SA SVE TRI POBJEDE Perrone zaustavio Macana u Budimpešti, u Ostiji Bijač i Dobud stigli do druge pobjede

15. prosinca 2020. - 22:00
Želimo zaključiti nastup u Ostiji, na prvom turniru Lige prvaka, sa sve tri pobjede – poželio je Vjeko Kobešćak, Jugov trener, nakon 11:10 pobjede protiv CN Marseillea. Hrvatski prvak je bio uspješan u 2. kolu skupine 'B' europske Lige prvaka, ali i dan prije kad je s 13:7 bio bolji od njemačkog Spandaua 04.

- Očekivano, utakmica protiv Marseillea je bila teža, fizički zahtjevna od prve. Igrali smo protiv plivački te u svakom pogledu jakog suparnika. Iako smo imali manji pad u nastavku utakmice, naša pobjeda je zaslužena – dodao je Kobešćak.

Vjeko Kobešćak, trener Jug Adriatic osiguranja foto: G. Scala / Deepbluemedia / Inside

Hrvoje Benić, Marko Žuvela i Marin Tomasović na klupi Jug AO slave pobjedu protiv CN Marseillea foto: G. Scala / Deepbluemedia / Inside

- Čestitao bih Jugu na pobjedi. Uigrani su te iskusni, a za takvu momčad nije lako pronaći odgovor. Stoji, uspjeli smo se posložiti te vratiti se, ali je bilo prekasno – rekao je između ostalog Miloš Šćepanović, trener CN Marseillea.

Dvije pobjede u Ostiji nakon drugog dana imaju još Olympiacos, Jugov suparnik u 3. kolu, te PRO Recco protiv kojeg će hrvatski prvak igrati na drugom turniru. Olympiacos je očekivano, bez problema svladao s 13:9 Spandau 04, dok se PRO Recco mučio protiv Ortigije. Dobio je s 10:7. Pred kraj treće četvrtine bilo je 7:7. Za PRO Recco su igrala oba Dubrovčanina, Marko Bijač i Nikša Dobud. Bijač je imao 7 obrana. Trener talijanskog prvaka Gabriel Hernandez ga je neočekivano promijenio nakon prvog poluvremena, napravio pogrešku te ga je vratio već u završnici treće četvrtine. Dobud je opet zaradio dosta igrača više. U napadačkom dijelu malo ga koriste suigrači.

SKUPINA 'A', PRVI TURNIR Ostia (Italija)
Semafor, ponedjeljak, 14. prosinca, 1. kolo:
Olympiacos – CC Ortigia 6:4, Spandau 04 – Jug Adriatic osiguranje 7:13, PRO Recco – CN Marseille 11:9, utorak, 15. prosinca, 2. kolo: Jug Adriatic osiguranje – CN Marseille 11:10, Spandau 04 - Olympiacos 9:13, CC Ortigia – PRO Recco 7:10. Poredak: 1. Jug Adriatic osiguranje 6 bodova (24:17), 2. Olympiacos 6 bodova (19:13), 3. PRO Recco 6 bodova (21:16), 4. CN Marseille bez boda (19:22), 5. Ortiga bez boda (11:16), 6. Spandau 04 bez boda (16:26). Raspored, srijeda, 16. prosinca, 3. kolo, 15.15 sati: CN Marseille – CC Ortigia, 17.45 sati: Olympiacos – Jug Adriatic osiguranje, 20.15 sati: PRO Recco – Spandau 04.

Felipe Perrone (ZODIAC CN Barceloneta) slavi pogodak protiv WASPO 98 Hannovera u Budimpešti

U Budimpešti Maro Joković je slavio s AN Bresciom 15:9 protiv Dinama iz Tbilisija (pogodak, te nekoliko asistencija i ukradenih lopti), a Marko Macan s WASPO 98 Hannoverom izgubio 16:8 od ZODIAC CN Barcelonete. Macan je postigao dva pogotka za njemačkog prvaka, kao i Felipe Perrone u kapici španjolskog prvaka u čijim je redovima sjajan bio Alberto Munarriz sa čak šest pogodaka.

SKUPINA 'B', PRVI TURNIR Budimpešta (Mađarska)
Utorak, 15. prosinca, 1. kolo:
Dinamo Tbilisi – AN Brescia 9:15, Jadran Carine (HN) – Ferencvaors 2:11, WASPO 98 Hannover – ZODIAC CN Barceloneta 8:16, srijeda, 16. prosinca, 2. kolo, 14 sati: ZODIAC CN Barceloneta – Dinamo Tbilisi, 16.30 sati: Ferencvaros – AN Brescia, 19 sati: Jadran Carine (HN) – WASPO 98 Hannover, četvrtak, 17. prosinca, 3. kolo, 14 sati: Dinamo Tbilisi – Jadran Carine (HN), 16.30 sati: WASPO 98 Hannover – Ferencvaros, 19 sati: AN Brescia – ZODIAC CN Barceloneta.
20. travanj 2024 12:24