VaterpoloEUROPSKA LIGA PRVAKA |

JUGAŠI ISPUHALI U OSTIJI Umor hrvatskog prvaka iskoristio francuski prvak

4. ožujka 2021. - 16:42

Očito su olimpijske kvalifikacije u Rotterdamu, osam utakmica u osam dana odigrala su šestorica reprezentativaca Jug Adriatic osiguranja, zatim činjenica da su se Jugaši okupili samo pet dana prije početka turnira u Ostiji gdje su odigrali četiri nove utakmice u samo 72 sata, plus problemi s ozljedama, učinile svoje. Kako drugačije objasniti da su u obrani Jugaši non stop kasnili, igrači CN Marseillea su u veći slučajeva šutirali neometano, postigli čak 15 pogodaka, te je hrvatski prvak nakon 'milijun' godina izgubio od francuskog predstavnika u europskim kupovima, i upisao drugi poraz u ovogodišnjoj Ligi prvaka. Istina, pet pobjeda u sedam utakmica veliki je kapital za prolazak na završni turnir Lige prvaka, ali zadnji neuspjeh dovodi u pitanje drugo mjesto u skupini.

Francuski prvak je otvorio utakmicu vodstvom 2:0, potom vodio s 3:1. Loren Fatović je postigao prva dva pogotka za hrvatskog prvaka. Prvog s igračem više. Izjednačio je na 3:3 Marko Žuvela. Ostao je sam na srednjem kao prethodno Fatović za drugi pogodak, te zakucao. Dejan Lazović ni u jednom slučaju nije mogao ništa. Dva puta je potom zakasnio Fatović, a što je iskoristio Ugo Crousillat, te je prvu četvrtinu CN Marseille dobio s 5:3. Što nije valjalo u prvoj četvrtini kod Jugaša otkriva pet primljenih pogodaka - obrana.

Marko Žuvela (Jug Adriatic osiguranje) u Ostiji foto: P. Mesiano/Deepbluemedia/Insidefoto

I na početku druge četvrtine zakasnili su Jugaši u blok, te je Igor Kovačević drugi put svladao Tonija Popadića, Jugovog vratara. Xavi Garcia je s krila, s igračem više, prekinuo niz od tri pogotka francuskog prvaka. Fatović nije potom iskoristio peterac. Pucao je poluvisoko, vratarevo lijevo, gdje je čekao Lazović. Na drugoj strani Bogdan Đurđić ne griješi s igračem više, te je opet zaostatak Jugaša bio tri pogotka (7:4), vrlo brzo i četiri (Michal Izdinsky se digao nakon prekršaja), te pet (Andrija Prlainović za 9:4).

Srećom, trgnuo se Jug. Alex Obert je izborio peterac, kojeg je (ovaj put) realizirao Paulo Obradović. Nakon toga obranili su se Jugaši. Garcija je nakon asistencije Alexa Papanastasioua sjajno pogodio. Niz je nastavio Žuvela nakon dodavanja Garcije. Prethodno je Jugov trener Vjeko Kobešćak povukao iz igre Popadića, a na vrata poslao Antonija Vukojevića.

Početkom nastavka Jug je na pogodak zaostatka – top(ovski) Hrvoje Benić. Jugov niz (četiri pogotka) prekinuo je Ante Vukičević (10:8 za CN Marseille). Obradović je iskoristio igrača više, ali i na drugoj strani Uroš Čučković. Nakon što je Fatović realizirao igrača više, a Prlainović promašio na drugoj strani, Jug je imao igrača više, međutim, Papanastasiou nije uspio. Na drugoj strani Vukojević je obranio kad je isključen bio Kržić, te je na kraju treće bilo samo pogodak viška za francuskog prvaka.

Nakon što Jug nije iskoristio igrača više za izjednačenje, Vukičević je pobjegao u kontru te pogodio za 12:10 točno 6 minuta i 30 sekundi do kraja. Jug je prethodno ostao bez Hrvoja Benića (treće isključenje), a zatim pet minuta i 42 sekunde prije kraja iz istog razloga i bez Kržića.

Fatović pet minuta do kraja nije realizirao igrača više. Nakon toga ispao je zbog trećeg isključenja Žuvela, a Romain Marion Vernoux s petice pogodio za 13:10. Četiri minuta prije kraja Vukičević je opet pobjegao u kontru i pogodio (14:10). Ali, nije bilo gotovo. Marin Tomasović, pa Daniil Merkulov, te Alex Obert pogađaju te je Jug na pogodak zaostatka minutu i 23 do kraja. Potom se Jug obranio, Vukojević je upisao i sedmu obranu, ali ništa od izjednačenja. Jesu li suci trebali svirati peterac na Luki Lončaru? Jugov centar je bio okrenut licem prema golu. Potom napad za francusku momčad u kojem je Kovačević pogodio, njegov treći pogodak, te je moglo početi slavlje CN Marseillea.

Ante Vukičević (CN Marseille) protiv Jug Adriatic osiguranja, između Alexa Papanastasioua i Lorena Fatovića foto: G. Scala/Deepbluemedia/Inside

7. KOLO Jug AO – CN Marseille 13:15

OSTIA Suci: Jaume Teixido (Španjolska) i Vojin Putniković (Srbija).

JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Popadić (1 obrana), Obert (1), Fatović (3), Lončar, Kržić, Garcia (2), Tomasović (1), Merkulov (1), Papanastasiou, Žuvela (2), Benić (1), Obradović (2), A. Vukojević (7 obrana). Trener: Vjeko Kobešćak.

CN MARSEILLE: Lazović (10 obrana), Čučković (1), Vanpeperstraete, Spaić, Prlainović (2), Vernoux, Crousillat (3), Đurđić (1), Marion Vernoux (1), Kovačević (3), Vukičević (3), Izdinsky (1), Hovhannisyan. Trener: Miloš Ščepanović.

Igrač više: Jug AO 7/16, CN Marseille 6/16

Peterci: Jug AO 2/1, CN Marseille -

Ćetvrtine: 3:5, 4:4, 3:2, 3:4

SKUPINA 'A'

Prvi turnir, ponedjeljak, 14. prosinca, 1. kolo: Olympiacos – CC Ortigia 6:4, Spandau 04 – Jug Adriatic osiguranje 7:13, PRO Recco – CN Marseille 11:9, utorak, 15. prosinca, 2. kolo: Jug Adriatic osiguranje – CN Marseille 11:10, Spandau 04 - Olympiacos 9:13, CC Ortigia – PRO Recco 7:10, srijeda, 16. prosinca, 3. kolo: CN Marseille – CC Ortigia 10:11, Olympiacos – Jug Adriatic osiguranje 8:9, PRO Recco – Spandau 04 19:6.

Drugi turnir, ponedjeljak, 1. ožujka, 4. kolo: Spandau 04 - CN Marseille 7:7, Jug Adriatic Osiguranje - CC Ortigia 8:6, Olympiacos - PRO Recco 8:14, utorak, 2. ožujka, 5. kolo: Spandau 04 – CC Ortigia 12:6, CN Marseille - Olympiacos 9:8, PRO Recco - Jug Adriatic osiguranje 18:3, srijeda, 3. ožujka, 6. kolo: CN Marseille – PRO Recco 8:10, Jug Adriatic osiguranje – Spandau 04 12:10, CC Ortigia – Olympiacos 8:10, četvrtak, 4. ožujka, 7. kolo: CN Marseille – Jug Adriatic osiguranje 15:13, 17.45 sati: Olympiacos – Spandau 04, 20.15 sati: PRO Recco – CC Ortigia.

Poredak: 1. PRO Recco 18 bodova / 6 utakmica, 2. Jug Adriatic osiguranje 15 bodova / 7 utakmica, 3. Olympiacos 9 bodova / 6 utakmica, 4. CN Marseille 7 bodova / 7 utakmica, 5. Spandau 04 4 boda / 6 utakmica, 6. CC Ortigia 3 boda / 6 utakmica.

Treći turnir, ponedjeljak, 19. travnja, 8. kolo: CC Ortigia - CN Marseille, Jug Adriatic osiguranje - Olympiacos, Spandau 04 - PRO Recco, utorak, 20. travnja, 9. kolo: CN Marseille - Spandau 04, CC Ortigia - Jug Adriatic osiguranje, PRO Recco - Olympiacos, srijeda, 21. travnja, 10. kolo: CC Ortigia - Spandau 04, Olympiacos - CN Marseille, Jug Adriatic osiguranje - PRO Recco.

19. travanj 2024 09:11