VaterpoloBITKA ZA TOKIO |

HRVATSKA RUŠI SVE PRED SOBOM, DOBILA JE DOMAĆINA SA 17 RAZLIKE Naši ipak ne spavaju mirno u Rotterdamu

15. veljače 2021. - 20:15

Nova uvjerljiva pobjeda Hrvatske u Rotterdamu. Očekivana. Nakon Rumunjske, ni Nizozemska nije uspjela parirati našima, ni ona nije uspjela izbjeći poraz s dvoznamenkastom razlikom, što više, domaćin je prošao lošije od Rumunjske, koju smo dobili sa 16:6. Nizozemsku su naši nadigrali sa 17 razlike (25:8).

S obzirom tko sve igra, a tko ne kvalifikacije u Rotterdamu, ne možemo se oteti dojmu kako naše od novog nastupa na najvećem natjecanju, Olimpijskim igrama, može zaustaviti samo korona.

Pravila su poznata. Ukoliko bi među 22 člana reprezentacije najmanje trojica bila zaražena, ne mora biti niti jedan igrač, bila bi diskvalificirana. Doživjela je to Turska, koja je i dalje smještena u hotelu u kojem je naša reprezentacija. Zbog toga je negodovao Hrvatski vaterpolski savez kod FINA-e, svjetske organizacije vodenih sportova. Stoji, igrači, stožer i vodstvo svake reprezentacije ne smiju iz hotelskih soba osim kad idu na trening i utakmicu, nema druženja ni unutar hotela, ali slučaj Turska je razlog zbog čega više nitko u rotterdamskom 'balonu' ne spava mirno, pogotovo ne naša reprezentacija jer je favorit za osvajanje jednog od prva tri mjesta koja donose nastup na Olimpijskim igrama.

Hrvatska je otvorila utakmicu protiv Nizozemske vodstvom 2:0, dobila prvu četvrtinu sa 7:1, postigla sedam pogodaka i u drugoj četvrtini te je na poluvremenu vodila sa 14:5. U prvom napadu treće četvrtine je stigla do dvoznamenkaste prednosti (15:5). Na kraju treće četvrtine imala je 13 pogodaka viška (19:6). Ivici Tucku, našem izborniku, prsti jedne ruke nisu bili dovoljni za nabrojati igrače, koji su odigrali više nego dobro protiv domaćina, te zaslužili sve pohvale.

Luka Lončar, Loren Fatović, Marko Macan, Marko Bijač i Andro Bušlje u Rotterdamu foto: Marcel ter Bals/Orange Pictures

SKUPINA 'B', 2. KOLO Hrvatska - Nizozemska 25:8

ROTTERDAM Suci: Xevi Buch (Španjolska) i Irakli Sanadze (Gruzija).

HRVATSKA: Bijač (9 obrana), Macan, Fatović (3), Lončar (1), Joković (4), Bukić (6), Vukičević (2), Bušlje (1), Miloš (3), Vrlić (2), Burić (2), Garcia (1), Popadić (2 obrane). Izbornik: Ivica Tucak.

NIZOZEMSKA: Wagenaar (4 obrane), Veenhuis, Winkelhorst, Wolswinkel, Van Ijperen (2), Lindhout (1), Gbadamassi (1), Nispeling, Muller, Janssen (1), Koopman (1), Lucas (2), De Koff (bez obrane). Izbornik: Harry Van Der Meer.

Igrač više: Hrvatska 11/7, Nizozemska 17/6

Peterci: Hrvatska 2/2, Nizozemska 1/0

Četvrtine: 7:1, 7:4, 5:1, 6:2.

Hrvatska vaterpolska reprezentacija na olimpijskim kvalifikacijama u Rotterdamu foto: Marcel ter Bals / Orange Pictures

Rezultati, nedjelja, 14. veljače, 1. kolo, skupina 'A': Gruzija – Grčka 10:11, Kanada – Brazil 11:7, slobodna je bila Crna Gora, skupina 'B': Nizozemska – Njemačka 11:10, Hrvatska – Rumunjska 16:6, Francuska – Rusija 12:13, ponedjeljak, 15. veljače, 2. kolo, skupina 'A': Grčka – Brazil 15.8, Crna Gora – Kanada 21:7, slobodna je bila Gruzija, skupina 'B': Rumunjska – Rusija 9:9, Njemačka – Francuska 12:13, Hrvatska – Nizozemska 25:8

Poredak, skupina 'A': 1. Grčka 4 boda / 2 utakmice, 2. Crna Gora 2 boda / 1 utakmica, 3. Kanada 2 boda / 2 utakmice, 4. Gruzija bez boda / 1 utakmica, 5. Brazil bez boda / 2 utakmice, skupina 'B': 1. Hrvatska 4 boda / 2 utakmice, 2. Rusija 3 boda / 2 utakmice, 3. Francuska 2 boda / 2 utakmice, 4. Nizozemska 2 boda / 2 utakmice, 5. Rumunjska 1 bod / 2 utakmice, 6. Njemačka bez boda / 2 utakmice.

Raspored, utorak, 16. veljače, skupina 'A', 13 sati: Brazil - Crna Gora, 16 sati: Kanada - Gruzija, slobodna je Grčka, skupina 'B', 17.30 sati: Rusija - Njemačka, 19 sati: Nizozemska - Rumunjska, 20.30 sati: Francuska - Hrvatska (HTV2).

18. travanj 2024 03:28