StoryEditor
VaterpoloBITKA ZA TOKIO |

HRVATSKA POTOPILA NJEMAČKU Iduća para gaće jer se u njoj ne smije pogriješiti, s Gruzijom u petak za polufinale

Piše Tonči Vlašić
18. veljače 2021. - 21:41
Hrvatska u Rotterdamu foto: Marcel ter Bals/Orange Pictures

Natjecanje u skupini su naši vaterpolisti zaključili pobjedom protiv Njemačke, najslabije reprezentacije skupine, svladali je sa 14 razlike, ali već i prije te utakmice, kojom je zaključeno natjecanja po skupinama, bilo je jasno kako smo drugi u skupini ‘B’, te kako ćemo u četvrtfinalu igrati protiv Gruzije, koja je bila treća u skupini ‘A’.

Gruzija je na startu olimpijskih kvalifikacija u Rotterdamu namučila Grčku, izgubila sa samo pogotkom razlike. Dobila je potom Kanadu i Brazil, a na kraju nije uspjela zaprijetiti Crnoj Gori protiv koje je uspjehom mogla do prvog ili drugog mjesta, ovisno s koliko razlike bi slavila, te je na kraju ostala treća.

Naš suparnik u četvrtfinalu, protiv kojeg nemamo pravo na pogrešku, kao u skupini protiv Rusije, ima nekoliko naturaliziranih igrača od kojih su dvojica Hrvati, Splićanin Marko Elez i Zagrepčanin Marko Jelača. Elez je sa 4 pogotka bio junak protiv Grčke... 

SKUPINA 'B', 5. KOLO Hrvatska – Njemačka 22:8

ROTTERDAM Suci: Fabio Toffoli (Brazil) i Mikhail Dykman (Kanada)

HRVATSKA: Bijač (7 obrana), Macan, Fatović (1), Lončar (3), Joković (2), Bukić (3), Vukičević (4), Bušlje (5), Miloš (1), Vrlić (1), Burić (2), Garcia, Popadić (4 obrane). Izbornik: Ivica Tucak.

NJEMAČKA: Schenkel, Božić, Van Der Bosch, Real (1), Schulz, Jungling (1), Strelezkij (1), Gielen, Stamm (1), Ćuk (1), Restović (1), Schuetze (1), Thom (5 obrane). Izbornik: Hagen Stamm.

Igrač više: Hrvatska 8/8, Njemačka 4/9

Peterci: Hrvatska 4/4

Četvrtine: 5:3, 6:2, 5:1, 6:2

image
Maro Joković (Hrvatska) foto: Marcel ter Bals/Orange Pictures

Rezultati, nedjelja, 14. veljače, 1. kolo, skupina 'A': Gruzija – Grčka 10:11, Kanada – Brazil 11:7, slobodna je bila Crna Gora, skupina 'B': Nizozemska – Njemačka 11:10, Hrvatska – Rumunjska 16:6, Francuska – Rusija 12:13, ponedjeljak, 15. veljače, 2. kolo, skupina 'A': Grčka – Brazil 15.8, Crna Gora – Kanada 21:7, slobodna je bila Gruzija, skupina 'B': Rumunjska – Rusija 9:9, Njemačka – Francuska 12:13, Hrvatska – Nizozemska 25:8, utorak, 16. veljače, 3. kolo, skupina 'A': Brazil - Crna Gora 5:15, Kanada – Gruzija 11:14, slobodna je bila Grčka, skupina 'B': Rusija – Njemačka 17:5, Nizozemska – Rumunjska 9:8, Francuska - Hrvatska 10:13, srijeda, 17. veljače, 4. kolo, skupina 'A': Grčka – Crna Gora 4:8, Gruzija – Brazil 12:8, slobodna je bila Kanada, skupina 'B': Rumunjska – Njemačka 12:7, Hrvatska – Rusija 13:14, Nizozemska – Francuska 11:11, četvrtak, 18. veljače, 5. kolo, skupina 'A': Crna Gora – Gruzija 11:9, Kanada – Grčka 6:19, slobodan je bio Brazil, skupina 'B': Francuska – Rumunjska 16:7, Rusija – Nizozemska 11:10, Hrvatska – Njemačka 22:8.

Poredak, skupina 'A': 1. Crna Gora 8 bodova, 2. Grčka 6 bodova, 3. Gruzija 4 boda, 4. Kanada 2 boda, 5. Brazil bez boda, skupina 'B': 1. Rusija 9 bodova, 2. Hrvatska 8 bodova, 3. Francuska 5 bodova, 4. Nizozemska 5 bodova, 5. Rumunjska 3 boda, 6. Njemačka bez boda.

image
Marko BIjač i Marko Macan foto: Marcel ter Bals / Orange Pictures

Petak, 19. veljače, četvrtfinala, 14 sati: Crna Gora – Nizozemska, 16 sati: Grčka – Francuska, 18 sati: Gruzija – Hrvatska, 20 sati: Kanada – Rusija.

Subota, 20. veljače, polufinala, 18 sati: pobjednik Crna Gora / Nizozemska – pobjednik Gruzija / Hrvatska, 20 sati: pobjednik Grčka / Francuska – Kanada / Rusija.

Nedjelja, 21. veljače, 14 sati: utakmica za treće mjesto, 16 sati: finale.

Tri najbolje reprezentacije izborit će plasman na Olimpijske igre u Tokiju.

Izdvojeno

01. ožujak 2021 21:30