VaterpoloVATERPOLO

DOIGRAVANJE ZA PRVAKA Jug CO - Mornar BS, HAVK Mladost - Primorje EB

14. travnja 2017. - 01:51

Jugaši će u polufinalu doigravanja na Mornar Brodospas, koji je u dvije utakmice rezultatom 26;24 bio bolji od gradskog rivala, Jadrana. Prva utakmica u Poljudu 15:12 za Mornar BS, a druga 12:11 za Jadran. Jerko Marinić Kragić i Ante Visković su bili prvi strijelci Jadrana i druge utakmice četvrtfinala. Obojica su postigla po 4 pogotka. Mornar je dobio prvu četvrtinu s 3:1, a nakon izjednačenja na 3:3, imao i prednost 5:3. Potom 6:0 serija Jadrana, koji je imao još jednom u trećoj četvrtini četiri pogotka prednosti (11:7), koja su ga vodila u polufinale. Jadran je posljednju četvrtinu dočekao s dva gola prednosti (11:9), poveo s 12:9. Međutim, na kraju je slavio sa samo pogotkom razlike, a što mu nije bilo dovoljno za prolaz dalje, među četiri najbolja.

Polufinale su još izborili Primorje EB i HAVK Mladost. Primorje EB je nakon minimalne pobjede u Splitu, u drugoj utakmici dobilo OVK POŠK na svojoj Kantridi s dva razlike (9:7) te s ukupnih 19:16 izborilo polufinale u kojem će igrati protiv Mladosti, koja je dvije utakmice četvrtfinala sa čak 31 pogodak razlike bila bolja od Medveščaka

Podsjetnik, Jugaši su u četvrtfinalu bili uvjerljivo bolji od Solarisa. Obje utakmice su se odigrale u Šibeniku. Prva polufinalna utakmica između Jug CO i Mornar BS igra se u Gružu, u srijedu, 19. travnja. Uzvrat je tri dana kasnije u Splitu, dok bi se eventualna treća utakmica, majstorica, igrala u Gružu 28. travnja.

SEMAFOR / ČETVRTFINALA
Solaris - Jug CO 3:17, Jug CO - Solaris 15:7 (ukupno 32:10 za Jug CO)
Jadran Split - Mornar BS 12:15, Mornar BS - Jadran Split 11:12 (ukupno 26:24 za Mornar BS)
OVK POŠK - Primorje EB 10:11, Primorje EB - OVK POŠK 9:7 (ukupno 19:16 za Primorje EB)
Medveščak - HAVK Mladost 5:17, HAVK Mladost - Medveščak 20:1 (ukupno 37:6 za HAVK Mladost)

24. travanj 2024 03:09