VaterpoloVATERPOLO/KUP HRVATSKE

DOBILI MLADOST Jugaši nisu dozvolili domaćinu da postigne pogodak gotovo 17 minuta!

3. prosinca 2016. - 06:30

Nakon što su na startu dobili Medvešćak s 20:6, vaterpolisti Jug Croatia osiguranja su ostvarili novu pobjedu na kvalifikacijskom turniru Kupa Hrvatske u Zagrebu. U 2. kolu dobili su na Savi domaćina, HAVK Mladost s 10:4 (2:2, 3:0, 3:1, 2:1).

Luka Lončar je bio prvi strijelac Juga s tri pogotka, Paulo Obradović je postigao dva, a po jedan Loren Fatović, Maro Joković, Xavi Garcia, Jacob Merčep i Felipe Perrone. Luka Bukić s tri pogotka je bio prvi strijelac Mladosti za koju je jedan pogodak postigao Franko Lazić.

Jug CO je poveo s 2:0, Mladost je izjednačila, a nakon toga 16 minuta i 38 sekundi bez pogotka u mreži Jugaša. U tom vremenu Jug je postigao šest pogodaka te riješio pitanje pobjednika. Jugov kapetan Marko Bijač zaustavio je 18 od 22 udarca Mladostaša u okvir gola.

RASPORED Skupina 'A' / Zagreb
Petak, 2. prosinca, 1. kolo:
Jug CO – Medvešćak 20:6, Marsonia – HAVK Mladost 0:45, 2. kolo: OVK POŠK – Medvešćak 14:8, HAVK Mladost – Jug CO 4:10, subota, 3. prosinca, 3. kolo, 10.30 sati: Jug CO – OVK POŠK, 12 sati: Medvešćak – Marsonia, 4. kolo, 17.30 sati: Marsonia – Jug CO, 19 sati: HAVK Mladost – OVK POŠK, nedjelja, 4. prosinca, 10.30 sati: Medvešćak – HAVK Mladost, 12 sati: OVK POŠK – Marsonia.

24. travanj 2024 22:59