VaterpoloDUBROVAČKI VJESNIK NA OLIMPIJSKIM IGRAMA / RIO 2016.

BRAVO NAŠI Vaterpolisti u finalu Olimpijskih igara! Medalja je osigurana!

18. kolovoza 2016. - 20:20
1471536723VATERPOLO_HRVATSKA_2

Hrvatska je u finalu. Medalja je osigurana,a u subotu će naši vaterpolisti pokušati učiniti i posljednji korak. Uspiju li - obranit će zlato iz Londona. Ispisali su danas povijest hrvatskog sporta. Nikad do danas jedna naša momčad/ekipa nije uspjela osvojiti u nizu medalju na Olimpijskim igrama! Ukupno je to treća medalja za hrvatski vaterpolo od samostalnosti na najvećem svjetskom natjecanju: srebro u Atlanti 1996., zlato u Londonu 2012. te sad u Riju 2016. zlato ii srebro. Treći put je Hrvatska u finalu, a uspije li u Tokiju 2020. ići će sa željom ostvariti ono što je do danas uspjelo tek dvjema reprezentacijama, Velikoj Britaniji prije sto godina (1908., 1912. te 1920. /Igre 1916. zbog Prvog svjetskog rata nisu održane) te ne tako davno Mađarskoj (2000., 2004. i 2008.) – osvojiti u nizu tri olimpijska zlata.Početak polufinala je bio sjajan. Poveli su naši s 3:0 (Anđelo Šetka, Andro Bušlje i Luka Lončar), ali eto Crne Gore, koja uzvraća na isti način. Ipak smo dobili prvu četvrtinu. Andro Bušlje je svojim drugim pogotkom donio 4:3. U drugoj je 4:4, 5:4 za nas (Xavi Garcia) te 5:5, a nakon toga opet Hrvatska, opet 3:0 (Sandro Sukno, Marko Macan i Luka Lončar). Aleksandar Ivović svojim trećim pogotkom prekida niz Hrvatske. Na kraju treće četvrtine je 8:6 za naše.U zadnjih osam minuta - opet Bušlje. Njegov treći pogodak za 9:6. Crna Gora odmah uzvraća (9:7 - treći pogodak Darka Brguljana). Potom na plus tri četiri minute prije kraja pogađa Šetka. Isti je pogodio i za 11:8, a zatim svojim četvrtim pogotkom danas sjajni Bušlje pogađa za 12:8Vaterpolisti su donijeli osmu medalju za Hrvatsku na Igrama u Riju. Bravo! U finalu naši čekaju boljeg iz ogleda Italija - Srbija.POLUFINALE Hrvatska - Crna Gora 12:8RIO DE JANIERO Olimpijski bazen.Gledatelja 7.500. Suci: Adrian Alexsandrescu (Rumunjska) i Joe Peila (SAD).HRVATSKA: Pavić, Petković, Lončar (2), Joković, Bukić, Macan (1), Bušlje (4), Sukno (1), Krapić, Šetka (3), Garcia (1), Bijač (10 obrana). Izbornik: Ivica Tucak.CRNA GORA: Šćepanović (3 obrane), Radić, Ivović (3), Radović, M. Janović, Dr. Brguljan (1), Klikovac, Petrović, Pasković, Da. Brguljan (3), Čučković, Mišić, Jokić (1). Izbornik: Vladimir Gojković.Igrač više: Hrvatska 8/4, Crna Gora 8/4Peterci: Crna Gora 1/1Četvrtine: 4:3, 3:2, 1:1, 4:2.RIO DE JANEIRO Tonči Vlašić

25. travanj 2024 14:42