VaterpoloKUP HRVATSKE |

BEZ IZNENAĐENJA NA RIJEČKOJ KANTRIDI Jugaši odbili napad splitskog Jadrana, te će se u nedjelju boriti za 66. trofej u povijesti!

23. siječnja 2021. - 18:15
Toni Popadić - 9 obrana u polufinalu Jugovog vratara foto: Duje Klarić / CROPIX

NIje uspio splitski Jadran prirediti iznenađenje ni na riječkoj Kantridi. Opet je na kraju utakmice morao stisnuti ruku ekipi iz Gruža. Jug Adriatic osiguranje je slavio i u šestom međusobnom ogledu Gruža i Zvončaca na završnom turniru, a ovo je 14. Final four Kupa Hrvatske. Peti put je svladao Jadran u polufinalu, te je sad na korak do svog 15. trijumfa u Kupu Hrvatske, a ukupno 66. trofeja u povijesti!

Čudesne su brojke Jugaša u Kupu Hrvatske: 14. Final four, a oni 12. put u finalu. Ukupno 29. izdanje Kupa Hrvatske, a 25. put Jugaši odlučuju o pobjedniku. Samo četiri puta nisu igrali završnu utakmicu. 'Kantu' su uzeli 14. puta u proteklih 28. izdanja. Mladost, koja je druga po uspješnosti, ima pet trofeja manje...

Jugaši su polufinale dobili, kad se gleda rezultat, sa samo 11:9, međutim, nakon vodstva 2:0 Jadrana, koji je dobio prvu četvrtrinu s 3:2, napravili su 4:0 (Alex Papanastasiou, Marko Žuvela, Xavi Garcia i Loren Fatović), te preuzeli kontrolu utakmice. Momčad trenera Vjeka Kobešćaka imala je u trećoj četvrtini četiri pogotka prednosti, vodila je sa četiri razlike i u posljednjoj četvrtini (11:7) u kojoj je Jadran stigao na dva pogotka zaostatka tri minute prije kraja kad je konačni rezultat potpisao Jerko Marinić Kragić. Nakon toga, dvije minute prije kraja, posljednja prilika za splitski sastav, ali je Robert Stojanac zatresao vanjski dio mreže.

- Čestitke Jugu, koji je naša najbolja momčad, te ih je teško pobijediti. Počeli smo dobro, ali smo imali padove u igri. Imamo tanku klupu, igrači se troše i nema snage za nešto više od ovoga. Dobro smo parirali Jugu. Kod vodstva smo imali i neke prigode koje nismo iskoristili - istaknuo je Mile Smodlaka, trener Jadrana.

- Nismo očekivali laganu utakmicu, Jadran je našao načina kako da nam stvori probleme i veliki komplimenti splitskoj momčadi. Od druge četvrtine smo počeli igrati dobro i to je bilo dovoljno za pobjedu - naglasio je Jugov trener Vjeko Kobeščak.

Finale se igra u nedjelju, 24. siječnja, u Rijeci od 17.30 sati. Suparnik će biti zagrebačka Mladost, branitelčj naslova, koja je s 11:6 u drugom polufinalu svladala domaćina, riječko Primorje EB (Andro Bušlje je postigao jedan pogodak za Mladost).

POLUFINALE Jug AO – Jadran (ST) 11:9

RIJEKA Bazeni 'Zdravko Ćiro Kovačić'. Bez gledatelja. Suci: Andrej Franulović (Rijeka) i Marko Matijević (Zagreb).

JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Popadić (9 obrana), Obert (1), Fatović (2), Lončar (1), Kržić, Garcia (2), Tomasović, Merkulov (1), Papanastasiou (1), Žuvela (1), Benić (1), Obradović (1), A. Vukojević, I. Vukojević. Trener: Vjeko Kobešćak.

JADRAN SPLIT: Podrug (7 obrana), Burić (1), Marinić Kragić (3), Bego, Radan, Pejković, Milardović (1), Stojanac (1), Bušelić, Delić, Šetka (1), Dužević (1), Đula, Zović (1). Trener: Mile Smodlaka.

Igrač više: Jug AO 8/1, Jadran (ST) 9/3

Peterci: Jadran (ST) 1/1

Četvrtine: 2:3, 4:1, 3:1, 2:4.