VaterpoloPRVA ‘B’ LIGA

Bellevue i Gusar bez milosti u Gružu! Vlaho Pavlić ‘izvukao’ sedmicu iz rukava!

4. ožujka 2023. - 16:08

Dvostruki prvo’be’ligaški program u Gružu, i dvostruka radost domaćina. Bellevue je dobio Jadrana iz Kostrene s 15:8, a Gusar sa 17:10 nadigrao splitski POŠK 1937., te gosti dolazak u Dubrovnik ovaj put neće pamtiti po dobru, već po svom drugom ovosezonskom porazu.

U oba ogleda se nije očekivala tako uvjerljiva pobjeda. Međutim, posložilo se sve u redovima Bellevuea i Gusara, koji su sjajno ušli u utakmicu, te je vrlo brzo bilo jasno kako je za goste kasno.

Uglavnom, da nije makarskog Galeba, i da nije bilo na startu sezone međusobnog ogleda Bellevuea i Gusara, sve bi za oba najjužnija hrvatska prvo’be’ligaša bilo super i za pet. Ovako, je makarski sastav raširio krila, dobio Bellevuea kod kuće, a Gusara u Gružu, Bellevue je pak svladao Gusara, i to su svi gubici dvojca s juga u prvih pet kola. Sve ostalo su dobili, te su prvi do do sad prvog favorita.

Jadran iz Kostrene će posebno pamtiti Borisa Ivaniša i Josefa Hrošika, koji su postigli po četiri pogotka, zatim Lea Bogdanovića, koji je tri puta tresao mrežu, pamte se i dva pogotka Ivana Vlahovića, te po pogodak Tiha Vranješa i Nikše Markovića. Obrane Tonija Rozića, a nije išlo bez Marka Puljića, Nikole Sršena, Bruna Vranješa i Mara Šimunovića. Momčad Marka Ivekovića ima četiri pobjede i poraz.

Bellevue - Jadran Kostrena

Tonči Vlašić/

Mauro Prkoča je postigao tri pogotka u prvom poluvremenu za Gusara, koji je nakon druge četvrtine vodio s 8:2. Vlaho Pavlić do tad dva, a Toni Sambrailo, Patrik Kolak i Ivan Špetić po jedan. POŠK 1937. je početkom nastavka s dva pogotka bio na četiri pogotka zaostatka, ali vrlo brzo je sve bilo još gore za njega nego u prvom poluvremenu. Na kraju plus momčad Andreja Drobca koja je treću pobjedu u pet nastupa (ima dva poraza) izborila u sastavu: Petar Grbić, Stijepo Matić, Ivan Jurić, Toni Sambrailo (2), Mauro Prkoča (3), Patrik Kolak (2), Maroje Vidosavljević Vučić, Maro Banić, Ivan Špetić (3), Dorian Raguž, Mario Šopar, Ivio Bilić i Vlaho Pavlić (7).

18-godišnji Pavlić je posebna priča. Sjajan u kapici juniorske momčadi Jug Adriatic osiguranja, koja je najbolja u državi, sjajan u kapici Gusara u prvo’be’ligaškom društvu. Prvi je topnik lige. Postigao je 22 pogotka u četiri utakmice, 16 u zadnja dva kola (devet u 16:9 uspjehu u 4. kolu kod Siscie!)

Gusar - POŠK 1937.

U 6. kolu, 11. ožujka, Bellevue je gost Opatije, koja ima tri pobjede i poraz (gost je ovo kolo zadnjeg Delfina, koji je bez boda), a Gusara će ugostiti Jadran iz Kostrene, koji ima tri pobjede i dva poraza. U 5. kolu ove subote još igraju Galeb MR (sve četiri pobjede) i Siscia (dvije pobjede i dva poraza), te Crikvenica i Zagreb, dva sastava koja su bez boda.

19. travanj 2024 00:03