TenisTENIS

WINTER CUP Nadigrale Gruziju za sedmo mjesto, pobjede Tarroco i Ćirić Bagarić

4. veljače 2018. - 23:47

Hrvatska teniska reprezentacija je nastup u Kijevu na kvalifikacijskom turniru skupine 'D' Winter kupa do 14 godina zaključila je pobjedom protiv Gruzije s 3:0 te je na kraju zauzela sedmo mjesto. Prvi bod u meču za sedmo mjesto donijela je najmlađa članica reprezentacije, Dubrovkinja Leticia Tarocco. Tenisačica Raguse je sa 6:2 i 6:3 dobila Nutsu Tsintsadze. Nakon toga je Marijana Majetić iz zagrebačke Viktorije bila bolja sa 6:1 i 6:1 od Anastasie Kobidze, a pobjedu su potvrdile u paru kapetanica reprezentacije, Dubrovkinja Lucija Ćirić Bagarić i Marijana Majetić, koje su sa 6:1 i 6:0 bile bolje od gruzijskog para, Katrin Esadze i Nutsa Tsintsadze.

Podsjetnik, Hrvatska je u 1. kolu, tj. četvrtfinalu izgubila s 2:1 od trećeg nositelja skupine, Turske, a nakon toga je u razigravanju za poredak od 5. do 8. mjesta poražena s 2:1 od drugog nositelja, Rumunjske te je na kraju igrala protiv Gruzije za sedmo mjesto. Velika Britanija, prvi nositelj, osvojila je prvo mjesto. U finalu je dobila Švedsku. Velika Britanija i Švedska su izborile plasman na završni turnir, među osam najboljih. Treća je u Kijevu bila Turska, četvrta Belgija, peta Ukrajina, a šesta Rumunjska.