TenisDJEČJI GRAND SLAM

Troje dubrovačkih tenisača i dalje u igri za naslovom pobjednika Dubrovnik DUB Bowla, a tako malo je nedostajalo da ih bude više...

15. srpnja 2022. - 23:06

Još dva radna dana i doznat ćemo pobjednike Dubrovnik DUB Bowla, međunarodnog teniskog turnira. Dvije su uzrasne kategorije, do 11 i do 13 godina, tenisačice i tenisači igraju pojedinačno te parove.

U utrku za pobjedničkim pokalima krenuli su mališani sa svih strana svijeta. Među njima je su i Dubrovčani. U petak ih je nastupilo petero, subotu će na teren njih troje.

Redom, Ana Petković je u polufinalu do 13 godina. Sa 6:3 i 6:0 svladala je u četvrtfinalu Kazahstanku Adiyu Omarbek, a u polufinalu je čeka druga nositeljica, Latvijka Kesija Berzina.

U parovima uzrasta do 13 godina troje DU reketa u četvrtfinalu. Polufinale je izborio Mateo Jerković, koji igra s Ivanom Ilićem. Samo jedan gem su izgubili u četvrtfinalu. Eli Pirović i Petra Svetac su bile baš blizu istog uspjeha. Dobile su prvi set u tie breaku s 8:6 protiv Nastasije Delić iz Crne Gore i Nejle Helac iz Bosne i Hercegovine. Potom istim rezultatom izgubile drugi set, te je odlučivao treći set, tj. produženi tie break, koji je otišao na stranu suparnica.

Dubrovnik DUB Bowl 2022.

Tonči Vlašić/

U uzrastu do 11 godina Vlaha Petkovića zaustavio je treći nositelj Dubrovnik DUB Bowla Daniel Stoyanov iz Bugarske. Presudio je produženi tie break nakon što je Dubrovčanin dobio tie brak drugog seta, te izjednačio na 1:1 u setovima. U tie breaku drugog seta 8:6 za Petkovića, a u tie braku odluke tko će u četvrtfinale 7:4 za Stoyanova, te je treći nositelj ‘preživio‘ jer da nije, u 2. kolu, osmini finala, pala bi sva četiri prva nositelja. Bez četvrtfinala ostali su prvi nositelj (Španjolac Luca Daraban), drugi (Viggo Salipurović iz Švedske) i četvrti (Bruno Dzhenev iz Bugarske).

I dok je sa 7:4 pao u singlu, Petković je sa 7:4 u odlučujućem tie braku turnira parova ostvario uspjeh, te izborio četvrtfinale igrajući s Sergejom Petrovićem iz Bosne i Hercegovine. Dobili su prvi set, izgubili drugi, i zatim dobili treći, tj. tie break.

Dubrovnik DUB Bowl završava na terenima Gospina polja u nedjelju, 17. srpnja. Od ponedjeljka, 11. srpnja, do zaključno, subote, 16. srpnja, igra se i na terenima u Uvali Lapad.

19. travanj 2024 06:03