TenisTENIS

NIŠTA OD PREOKRETA I 3. KOLA Konjuh se vratila nakon 2:5 u drugom setu i dvije meč lopte Flipkens, ali...

23. ožujka 2017. - 22:44

Ana Konjuh nije uspjela izboriti 3. kolo Miami Opena, velikog WTA turnira čiji je nagradni fond gotovo osam milijuna američkih dolara, a na kojem je postavljena za 29. nositeljicu. Nakon što je na startu bila slobodna, 19-godišnja Dubrovkinja je u 2. kolu poražena od 85. tenisačice svijeta, 31-godišnje Kirsten Flipkens, sa 7:6 (4), 6::7 (6) i 6:2. Meč je trajao dva sata i 52 minute.

Flipkens je dobila prvi set nakon što je Ana vodila sa 4:2 i 5:3, i to u tie breaku sa 7:4. U drugom setu Belgijanka je vodila sa 4:1 i 5:2 te u osmom gemu prvi put servirala za meč. Nije uspjela. Ana je potom servirala te stigla do 4:5. Tada je drugi put Flipkens servirala za meč i imala meč loptu nakon koje je Ana s tri poena u nizu izjednačila na 5:5. Ana je potom povela sa 6:5. Flipkens je izjednačila te u tie breaku imala opet meč loptu nakon što je s tri poena u nizu povela sa 6:5. Međutim, Ana je uzvratila na isti način te s tri poena u nizu ovaj put dobila tie break i izjednačila rezultat u setovima na 1:1.

U trećem setu je Flipkens povela s 2:0 te servirala i imala prednost 40:30, ali nije uspjela otići na 3:0. Potom je Ana servirala za 2:2, imala 40:30, potom i prednost, ali je opet izgubila svoj servis. Belgijanka je povela sa 4:1. U tom petom gemu Ana je imala dvije break lopte. U osmom gemu Flipkens je osmi put oduzela servis Ani u meču te izborila 3. kolo.

19. travanj 2024 07:52