TenisTENIS

NIJE I TREĆA BILA SREĆA Babel zaustavila Ćirić Bagarić te izborila četvrtfinale

28. veljače 2018. - 20:58

Lucija Ćirić Bagarić nije uspjela ostvariti i treću pobjedu na turniru prvog ranga u Stockholmu za uzrast do 14 godina te se plasirati u četvrtfinale. Bolja od Dubrovkinje bila je deveta nositeljica turnira te 16. sa svjetske rang liste Francuskinja Oceane Babel. Prvi francuski reket bio je bolji sa 6:4 i 6:3 te je sad rezultat u međusobnim ogledima izjednačen, 2:2.

Dubrovkinja je u Stockholmu ostvarila na startu turnira pobjedu protiv TOP 10 igračice. Savladala je Bugarku Katerinu Dimitrovu, devetu sa svjetske rang liste, prepustivši joj samo dva gema. U 2 kolu je slavila protiv Michaele Laki iz Grčke i to nakon što je izgubila prvi set, a u trećem, odlučujućem setu gubila sa čak 5:0!

Novi nastup Lucija Ćirić Bagarić, koja je uoči turnira u Stockholmu bila na 38. mjestu svjetske rang liste (najbolje plasirana hrvatska tenisačica), imat će na turniru u Francuskoj, koji je također turnir prvog ranga.

19. travanj 2024 20:38