Tenis60.000 DOLARA VRIJEDAN TURNIR U SRBIJI

Lucija u parovima izbacila glavne adute domaćina, osvojila nove svjetske bodove, otišla u četvrtfinale, a na svjetskoj rang listi do...

20. rujna 2022. - 20:12

Lucija Ćirić Bagarić je u četvrtfinalu turnira parova 60.000 dolara vrijednog ITF-ovog turnira u Vrnjačkoj Banji. Pobjeda na startu donijela je lijepih 19 svjetskih bodova, te pomak 66 mjesta. Evo je sad na 592. poziciji WTA rang liste kad je riječ o parovima. Nova pobjeda donosi dodatnih 14 bodova. Naravno, novi pomak...

18-godišnja Dubrovkinja je dobila pozivnicu. Parove dogovorila igrati s godinu dana starijom Slovakinjom Radkom Zelnickovom, 669. tenisačicom svijeta. Suparnice su im bile iskusna Ivana Jorović te Elena Milovanović. Srpske tenisačice, po rankingu glavni adut domaćina, Jorović je osvojila trinaest ITF-ovih turnira u singlu, te tri u parovima, dobile su prvi set sa 6:3. Zatim su krenule Lucija i Radka. Uzele su drugi set sa 6:2, te je o pobjedniku odlučivao treći set, tzv. produženi tie break do 10. Domaće tenisačice su povele s 4:1 nakon čega je uslijedio preokret, 5:0 za vodstvo 6:4. Potom su Jorović i Milovanović lovile – 6:6, 7:7, 8:8, ali nakon što su Lucija i Radka povele s 9:8, iako su servirale, još jednom nisu uspjele izjednačiti.

U četvrtfinalu će igrati protiv prvih nositeljica, američkih tenisačica, 24-godišnje Jessie Aney i 25-godišnje Cristine Rosce.

Lucija je prošli tjedan igrala svoje prvo finale na ITF-ovim turnirima, sa četiri pobjede u bugarskoj Varni napravila je pomak od 86 mjesta, stigla do 777. pozicije na svjetskog rang listi. U finalu je poražena od TOP 100 tenisačice, 28-godišnje Rumunjke Patricie Marie Tig. Sad je u Vrnjačkoj Banji čeka je na startu glavnog turnira u pojedinačnoj konkurenciji 27-godišnja Kaštelanka Tena Lukas, 203. sa svjetske rang liste. Ogledale su se u Osijeku prije malo više od četiri mjeseca. Lukas je slavila iako je Lucija dobila prvi set, a u drugom setu je odlučivao tie break.

Teren broj 3 je rezerviran u srijedu, 21. rujna, za meč Lukas - Ćirić Bagarić. Početak, ne prije 13 sati. Dva meča su prije njih na ‘trici‘. Prvi počinje u 10 sati.

19. travanj 2024 14:59