TenisANA KONJUH U LYONU

Izgubila je prvi tie break, pa je meč otišao u treći odlučujući set, i opet se igrao tie break, ali tad je bila doslovno bez greške, i eto prve radosti u 2023.!

28. siječnja 2023. - 14:36

Ukrajinka, 28-godišnja Kateryna Baindl, 95. tenisačica svijeta i peta nositeljica kvalifikacija, dobila je drugi set u tie breaku, u trećem odlučujućem setu s tri gema u nizu povela s 4:2, imala servis za 5:3, ali daljei de Ana Konjuh. Dubrovkinja je pobijedila tri godine stariju suparnicu i 47 mjesta bolje plasiranu, te stigla na korak do plasmana u glavni turnir Lyona, WTA turnira iz Serije 250.

Ana je otvorila bolje meč. Povela s 5:0, dobila prvi set sa 6:2. U drugom setu se vraćala nakon 0:3, 1:4, 4:5 i 5:6, ali tie break je izgubila sa 7:2. U prvom gemu trećeg seta izgubila je servis, potom preokrenula i povela s 2:1, ali nakon toga izgubila iduća tri gema. Međutim, uspjela se vratiti, uzvratiti istom mjerom, povela je s 5:4, potom sa 6:5. U dvanaestoj igri propustila je dvije meč lopte, dozvolila Baindl ostanak u igri za pobjedom. Ipak, u drugom tie breaku je odigrala dosta bolje nego u prvom (7:1), te je nakon dva sata i 47 minuta igre izborila finalno kolo kvalifikacija.

Konjuh je osvojila 122 poena, a Baindl 109, ispalila je osam aseva, suparnica niti jedan, stoji, imala je i više dvostrukih servis pogreški...

Posljednja prepreka Ani u kvalifikacijama bit će Simona Waltert iz Švicarske ili Poljakinja Magdalena Frech, 128. odnosno 102. sa svjetske rang liste.

Konjuh sad vodi na Touru protiv Baindl 2:1.

Ovo je Ani drugi meč u 2023. godini, i prva pobjeda.

19. travanj 2024 04:57