TenisTENIS

ITF-OV JUNIORSKI TURNIR Četiri pobjede Mie Rae Vićan u Zagrebu

5. prosinca 2019. - 13:25
Dubrovkinja Mia Rae Vićan je prošla s uspjehom kvalifikacije ITF-ovog juniorskog turnira četvrtog ranga u Zagrebu, a potom je bila uspješna i na startu glavnog turnira savladavši Tijanu Sretenović iz Srbije sa 7:6 (4) i 6:3. Njezin niz od četiri pobjede na Hrvatski Telekom Zagreb Junior Cupu, koji se igra na dvoranskim terenima Tenis centra Maksimir, zaustavila je tek u osmini finala osma nositeljica turnira, Poljakinja Rozalia Gruszczynska, koja je bila bolja sa 6:2 i 6:3. Dubrovkinji je to bio peti meč u 72 sata.

Vićan je u kvalifikacijama dobila sa 6:4 i 6:2 Mirjanu Jovanović iz Srbije, zatim sa 6:3 i 6:3 Maju Dodik iz Bosne i Hercegovine, te u zadnjem kolu kvalifikacija Renatu Cipetić nakon što je izgubila prvi set sa 6:3. U drugom je bila bolja sa 7:5, a u trećem, odlučujućem, setu, tzv. produženom tie breaku do 10, slavila je sa 10:6.

Ove godine je 16-godišnja Vićan, koja je danas članica zagrebačkog Top Spina i s kojim je osvojila ove godine naslov državnog ekipnog prvaka do 16 godina, na 53 posto uspjeha na juniorskim turnirima. Dobila je 17, a izgubila 15 mečeva. Na početku godine na rang listi je bila oko 1700-og mjesta, a sad je na pragu ulaska među tisuću najboljih juniorki svijeta. Najveći uspjeh su joj u 2019. godini četiri četvrtfinala na ITF-ovim juniorskim turnirima.
19. travanj 2024 08:29