RukometBITKA ZA TOKIO |

SVE JE IZGLEDALO LIJEPO PUNIH 45 MINUTA Ivan Čupić Francuzima zabio deset, ali... Portugal je ‘našima biti ili ne biti‘

13. ožujka 2021. - 00:17
Šime Ivić (24), Zlatko Horvat (13), Ivan Čupić (27), Manuel Štrklek (26), Željko Musa (28), Josip Šarac (17), Luka Cindrić (33), David Mandić (39), Krešimir Kozina (44) uoči meča s Francuskom u Montpelieru foto: Jozo Čabraja/kolektiff

Sve je izgledalo tako lijepo prvih 45 minuta, početkom nastavka imali smo pet pogodaka prednosti (17:12), sredinom drugog poluvremena je Ivan Čupić pogodio za 23:20, ali nakon toga pad u igri naših rukometaša. Francuska je u zadnjih 15 minuta napravila 10:3, te slavila s 30:26 u svom Montpellieru na startu kvalifikacijskog turnira za odlazak na Olimpijske igre u Tokio.

Francuska - Hrvatska 30:26 (u obrani Željko Musa, David Mandić i Igor Karačić) foto: Jozo Čabraja/kolektiff

U 2. kolu, u subotu, 13. ožujka, Hrvatsku od 18.30 sati, čeka Portugal, koji je dobio s 34:27 Tunis. Utakmicu izravno prenosi RTL. Prva dva mjesta vode na najveće natjecanje. Nakon poraza od Francuske - Portugal mora pasti, a potom i Tunis.

Metkovac Ivan Čupić je s 10 pogodaka iz 11 udaraca bio prvi strijelac Hrvatske i utakmice.

Ivan Čupić je bio prvi strijelac Hrvatske i utakmice s Francuskom s 10 pogodaka foto: Jozo Čabraja/kolektiff
20. travanj 2024 04:41