RukometEUROPSKO PRVENSTVO RUKOMETAŠA

SLAVE DUBROVČANI U GRAZU U 'MORU' OD 5000 'KOCKICA' Sjajni Šego, majstor Duvnjak, Hrvatska dobila i Srbiju!

13. siječnja 2020. - 23:27
Naši su dobili i Srbiju, i to s 24:21 te zaključili nastup u skupini sa sve tri pobjede. Bolje smo otvorili utakmicu. Poveli s 5:2, imali u 21. minuti 8:6, ali do odmora nismo postigli pogodak, a Srbija četiri te smo na poluvremenu bili u minusu (8:10). Suparnik je imao plus dva i u nastavku (15:13), a nakon toga kreću naši, rade 8:0 te su deset minuta prije kraja imali velikih šest pogodaka viška (21:15). Ipak, nije gotovo. Srbija se približila. Došla na dva pogotka zaostatka, ali opet naši...

Vratar Marin Šego sa čak 15 obrana bio je najbolji igrač utakmice, a sjajan je bio i Domagoj Duvnjak s realizacijom 5/5 i barem toliko ukradenih lopti.

- Šego i Duvnjak su povukli ostale - rekao je Metkovac Nikša Kaleb, bivši reprezentativac, svjetski prvak i olimpijski pobjednik, a danas sukomentator u prijenosima utakmica s EP-a na RTL-u.

Hrvatska iz Graza seli u Beč na drugi krug i to s 2 boda, koja je osvojila protiv Bjelorusije, koja je u odluci tko će biti drugi u skupini, tko će uz naše proći dalje, dobila Crnu Goru. U Beču će Hrvatska igrati protiv dvije najbolje reprezentacije 'B' i 'C' skupine, a ukoliko bude nakon toga među dvije najbolje reprezentacije skupine drugog kruga, borit će se na kraju za medalju, igrati u polufinalu.

Naši su u Grazu imali opet veliku podršku navijača, kojih je bilo više od 5.000.
SKUPINA 'A', 3. KOLO Hrvatska – Srbija 24:21 (8:10)
GRAZ Stadthalle. Gledatelja 6.300. Suci: Kutragić i Watterwik (Švedska)
HRVATSKA: Šego (15 obrana), Ašanin; Marić, Duvnjak 5, Hrstić, Stepančić 5, Horvat 3 (2), Šarac, Karačić 3, Musa 1, Mamić, Cindrić 3, Matanović, Mandić 3, Ravnić, Šipić 1. Izbornik Lino Červar
SRBIJA: Ivanišević (2 obrane), Cupara (7 obrana); Mošić 1, Kolaković, Sretenović 1, Crnoglavac 1, Đukić 1, Pešić 1, Radivojević 4 (1), N. Ilić, Pušica 2, V. Ilić 3 (1), Nikolić 3, Kukić 4 (1), Marsenić. Izbornik Nenad Peruničić.
Sedmerci: Hrvatska 2/2, Srbija 4/3
Isključenja: Hrvatska 8 minuta, Srbija 8 minuta

Konačni poredak skupine 'A': 1. Hrvatska 6 bodova, 2. Bjelorusija 4 boda, 3. Crna Gora 2 boda, 4. Srbija bez boda.

17. travanj 2024 18:47