RukometPAKET24 PREMIJER LIGA

Rudar uzeo oba boda na Mljekari, te produžio nadu u ostanak, RKHM Dubrovnik upisao šesti poraz ukupno i u nizu u Ligi za ostanak

24. travnja 2022. - 07:49

Rudar je osvojio oba boda u Župi dubrovačkoj, svladao RKHM Dubrovnik na Mljekari s 31:24 (14:12), te se sastav iz Samobora još nada kako će izboriti ostanak bez dodatnih kvalifikacija, izbjeći posljednje četiri pozicije (posljednja dva mjesta, deveto i deseto, vode izravno u niži rang, sedmo i osmo u dodatne kvalifikacije protiv drugoplasiranih sastava dvije skupine drugog razreda). RKHM Dubrovnik je unatrag nekoliko kola ostao bez izgleda ostati u najvećem rangu, PAKET24 Premijer ligi. Iduće sezone će igrati u drugom razredu.

Do kraja ga čekaju još dva ispita, 30. travnja je gost Karlovca, a u posljednjem kolu dočekuje Umag.

RKHM Dubrovnik je vodio protiv Rudara sa 6:5 i 7:6, izjednačio na 9:9, 11:11, te 12:12. Primio dva pogotka u posljednjoj minuti, te je Rudar na odmor otišao s prednošću 14:12, koju je povećao pogotkom na početku drugog poluvremena (15:12). RKHM Dubrovnik je držao priključak do 36. minute, potom bio devet minuta bez pogotka. U tom vremenu su gosti postigli šest pogodaka, poveli s 24:16, te je pitanje pobjednika bilo riješeno.

RKHM Dubrovnik - Rudar (Samobor) 24:31

Tonči Vlašić

RKHM Dubrovnik je pod vodstvom Renata Čovića igrao u sastavu: Kristijan Raguž, Maroje Purin, Marko Pedić, Mihael Krešić (5), Petar Kordić, Ivo Kristović, Nikola Đurković, Toni Jakić (10), Antonio Dobroslavić, Nedjeljko Jurković (1), Ivan Jurić, Dino Bukva (1), Luka Bevanda (6) i Vlado Raos (1).

RKHM Dubrovnik je ostao na posljednjem mjestu s tri boda (pobjeda, neodlučan rezultat i šest poraza u Ligi za ostanak, koju je otvorio remijem kod Dubrave u Zagrebu i pobjedom kod kuće protiv Spačve. Nakon toga poraz u Samoboru, sad od Rudara i u ulozi domaćina u Župi dubrovačkoj budući je Gospino polje zauzeto zbog juda).

20. travanj 2024 10:28