RukometRUKOMET

PRVA HL - JUG Nitko sretan u Gospinom polju, jedino se slavi u Labinu!

3. ožujka 2018. - 21:12

Nije uspio Dubrovnik pobijediti u derbiju 14. kola Prve hrvatske lige - jug. Osvojio je (samo) bod protiv drugoplasiranog Splita (28:28) za kojim i dalje zaostaje šest bodova. Bez obzira što Dubrovnik ima utakmicu manje, što mu je zaostatak utakmica u Rijeci protiv Pećina, posljednjeplasiranog sastava lige, u Gospinom polju više ne živi nada u osvajanje prvog mjesta te plasman u viši rang jer je lider Mladi Rudar dobio Kozalu u gostima i sad ima devet bodova više od Mara Dabelića i ekipe.

Lider iz Labina ima sad i tri boda više od Splita. To je razlog što ni gosti nakon utakmice u Dubrovniku nisu zadovoljni, a kako bi i bili kad su bez oba boda ostali sekundu prije kraja. Tada je Dubrovnik pogotkom Tea Putice došao do konačnih 28:28. Inače, nitko se u derbiju, koji je odigran pred 300 gledatelja, nije uspio odvojiti. Dubrovnik je osam minuta prije kraja vodio s 26:25. Potom 3:0 Splita. Luka Bevanda je pobjegao u kontru dvije i pol minute prije kraja (27:28), a onda spomenuti pogodak Putice sekundu prije kraja utakmice.

Iduće kolo Dubrovnik ide predzadnjem Solinu, a onda dolazi Ribola Kaštela.

24. travanj 2024 04:48