RukometPAKET 24 PREMIJER LIGA |

PRAZNIH RUKU IZ RIJEKE Legendarni pivot, svjetski prvak iz Portugala 2003., zaustavio RKHM Dubrovnik

13. veljače 2021. - 20:40

Riječanin Renato Sulić, legendarni pivot hrvatskog rukometa, svjetski prvak s Hrvatskom 2003. godine, koji je osvajao trofeje s PPD Zagrebom, Pivovarnom Laško te Vespremom, unatoč tome što je u petom desetljeću života (rođen je 1979. godine), i dalje je klasa. Osjetio je to Dubrovnik u Rijeci u 14. kolu PAKET 24 Premijer lige. Zamet je slavio s 34:31, a Sulić je postigao devet pogodaka.

Dubrovnik je poveo u Rijeci pogotkom Marina Kneza, vodio je još jednom – 3:2 u 5. minuti kad je mrežu Zameta zatresao Tomislav Radić. Prethodno je Hrvoje Lončarica izjednačio na 2:2, poništio prvu prednost Zameta, koju je donio svojim prvim pogotkom Sulić.

Potom je Dubrovnik tri puta ulovio domaćina: Nikola Jurković je izjednačio na 4:4, a Knez na 5:5 i 6:6. Nakon toga tri pogotka u nizu Zameta od čega dva Sulića. Dubrovnik se nije više uspio izvući iz minusa, ali je bio u igri. U 15. minuti je prvi put plus četiri za Zamet (11:7), potom 12:8 i 13:9 u 20. minuti. Jurković i Luka Bevanda su prepolovili zaostatak (21. minuta – 13:11). Prvo poluvrijeme zaključio je Matija Car svojim četvrtim pogotkom za Zamet za plus četiri na poluvremenu (19:15). Leon Ljevar, Tin Tomljanović i Renato Sulić su također postigli u prvih pola sata po četiri pogotka, a Luka Grgurević tri. Kod Dubrovnika Marino Knez i Tomislav Radić u prvih pola sata igre po četiri pogotka, Nedjeljko Jurković tri, a Luka Bevanda i Hrvoje Lončarica po dva. Marinko Ševo je imao dvije, a Toni Barišić jednu obranu.

Sulić je prvi pogodio u nastavku – Zamet je prvi put u 33. minuti na plus pet (20:15). Dubrovnik odgovara s tri pogotka u nizu (Maro Dabelić, Tomislav Radić i Marino Knez – 20:18 za domaćina je u 37. minuta). Plus pet za Zamet je u 40. minuti (24:19) i 43. minuti (26:21). Nakon toga dva pogotka u nizu Marina Gabrieria (26:23 za Zamet u 45. minuti). Nadovezao se na to i pogodak Kneza, te je u 47. minuti (samo) plus dva za Zamet (26:24). Martin Mozetić je svojim trećim pogotkom prekinuo niz Dubrovnika. Bevanda je odmah odgovorio (27:25), potom realizirao sedmerac (27:26 u 49. minuti). Luka Morović je na vratima upisao šest obrana. Ipak, u zadnjih deset minuta Zamet je ušao s tri pogotka prednosti (29:26 – Matija Starčević je u 32 sekunde dva puta zatresao mrežu Dubrovnika).

Gabrieri je u 51. minuti vratio Dubrovnik na minus dva (29:27), kao i Lončarica u 53. minuti (30:28), Morović je u 54. minuti upisao sedmu obranu, a Lončarica u 56. minuti doveo Dubrovnik na korak do izjednačenja (30:29). Sulić je realizirao sedmerac (31:29). U 58. minuti prvo pogađa Radić mrežu Zameta (31:30), a zatim Tony Zarev mrežu Dubrovnika (32:30). U 59. minuti Lončarica je zaradio isključenje Mozetića i sedmerac, ali Bevanda ne pogađa. U 60. minuti Zarev je strijelac za 33:30. Knez je 39 sekundi prije kraja pogodio (33:31), ali pogodio je i devet sekundi do kraja Zarev za konačnih 34:31.

Strijelci za RKHM Dubrovnik u Rijeci: Knez osam, Radić sedam, Bevanda, Gabrieri i Lončarica po četiri, Jurković tri, te jedan pogodak Dabelić. Morović je imao sedam obrana, Ševo dvije, a Barišić jednu. U sastavu Dubrovnika pod vodstvom Ante Lagatora bili su još Denis Topuzović, Petar Bazdan i Antonio Tomić.

Dubrovnik je ostao na pet bodova. Drugi put je poražen od Zameta. U Gospinom polju je bilo 24:23 za riječki sastav, koji je do te pobjede stigao pogotkom Tina Tomljanovića iz slobodnog udarca, iskosa s devet metara u posljednjoj sekundi utakmice. Još su četiri kola do kraja prvog kruga prvenstva. Nakon toga ga čeka nastup u Ligi za ostanak u kojoj će igrati plasirani od petog do desetog mjesta s tim da se ne prenose osvojeni bodovi, već će petoplasirani Ligu za ostanak dočekati s pet bodova na svom kontu, šestoplasirani sa četiri boda, sedmoplasirani s tri, osmoplasirani s dva, devetoplasirani s bodom, a desetoplasirani bez boda. Četiri prvoplasirana će u Ligu za prvaka. Pridružit će im se PPD Zagreb i Nexe. Oni kreću od nule.

U 14. kolu još su igrali ove subote, 13. veljače: Umag - Poreč 22:20, te Gorica - Dubrava 28:30. U nedjelju, 14. veljače, igraju: Bjelovar - Varaždin 1930., te Sesvete - Spačva.

Poredak: 1. Poreč 20 bodova / 14 utakmica, 2. Varaždin 1930. 18 bodova / 13 utakmica, 3. Gorica 18 bodova / 14 utakmica, 4. Sesvete 18 bodova / 13 utakmica, 5. Dubrava 16 bodova / 14 utakmica, 6. Zamet 13 bodova / 14 utakmica, 7. Umag 11 bodova / 14 utakmica, 8. Bjelovar 9 bodova / 13 utakmica, 9. Spačva Vinkovci 8 bodova / 13 utakmica, 10. RKHM Dubrovnik 5 bodova / 14 utakmica.

U 15. kolu, 20. veljače, RKHM Dubrovnik dočekuje Varaždin 1930.

19. travanj 2024 17:38