RukometPAKET 24 PREMIJER LIGA |

PORAZ U ZAGREBU Ševo obranama, a Bevanda, Gabrieri, Lončarica, Jurković i Knez pogocima ‘puhali‘ 40 minuta lideru za vratom

30. siječnja 2021. - 20:57

Nije bilo zbog ozljede Tomislava Radića, otišao je nakon prošle utakmice Mario Ratkajec, promijenio je sredinu, dakle, Dubrovnik je bio bez drugog i trećeg strijelca u sastavu, te je malo tko očekivao kako će kod Gorice u zaostaloj utakmici dubrovački premijerligaš popraviti bodovni saldo.

Na kraju se nije dogodilo iznenađenje. Gorica je slavila s 30:23, ali je Dubrovnik, s obzirom na okolnosti, dosta dugo pružao otpor domaćinu. U 25. minuiti je bilo 12:12, u 35. minuti samo plus dva za domaćina (16:14). Gorica je potom napravila seriju 6:0, te tek nakon 40 minuta igre uspjela skinuti Dubrovnik s vrata.

Luka Bevanda je opet bio prvi strijelac Dubrovnika. Postigao je devet pogodaka. Marino Gabrieri i Hrvoje Lončarica su golovima držali Dubrovnik u igri, te obranama vratar Marinko Ševo, 9 u prvih 20 minuta, a ukupno 11 (Toni Barišić jednu). Marino Gabrieri je postigao 5 pogodaka, Nedjeljko Jurković, Hrvoje Lončarica i Marino Knez po 3. Još su igrali Bruno Ugrin, Denis Topuzović, Petar Bazdan, Maro Dabelić i Luka Biutorac.

Vratari Gorice imali su 16 obrana (Tomislav Sladoljev 13, a Stipe Purić tri). Lucian Bura je s 8 pogodaka bio prvi strijelac domaćih.

Momčad trenera Ante Lagatora je pretposljednja s 5 bodova. Spačva je izgubila od Poreča kod kuće, te je ostala na 4 boda i na začelju. Bjelovar je dobio Zamet te je sad osmi sa 7 bodova. Umag je sedmi s 9 bodova...

Dubrovnik 6. veljače dočekuje Sesvete, koje su s 15 bodova četvrte. Poreč i Gorica su lideri prvenstva s po 18 bodova...

19. travanj 2024 02:04