RukometPAKET 24 PREMIJER LIGA RUKOMETAŠA

POGODAK KRATKI U VINKOVCIMA Spačva opet uzela oba boda

15. prosinca 2019. - 08:30
Poraz Dubrovnika u Vinkovcima u oproštaju od 2019. godine. Spačva je i drugi put ove sezone bila uspješnija. U Gospinom polju, u 3. kolu, prije više od dva mjeseca s 30:27, a sad u 12. kolu samo s pogotkom razlike – 31:30.

Dubrovnik je kod Spačve vodio s 2:1, 4:2, 8:7, 10:8 i 11:10. Domaćin je na odmor otišao s dva pogotka prednosti (15:13). U 43. minuti Dubrovnik je izjednačio na 20:20. Od 48. minuti kad je stigao na pogodak zaostatka (25:24) pa sve do 54. minute bio je bez novog pogotka. Taj post Dubrovnika u napadu kaznila je Spačve te otišla do najveće prednosti - pet pogodaka (29:24). S dva pogotka u pretposljednjom, 59. minuti, Dubrovnik je došao na pogodak zaostatka, ali se mreže u Vinkovcima više nisu tresle.

Marko Kobetić je opet bio prvi strijelac Dubrovnika u Vinkovcima. Postigao je sedam pogodaka. Marino Gabrieri, Tomislav Radić i Hrvoje Lončarica su po pet puta tresli mrežu Spačve, četiri puta Maro Dabelić, po dva puta Marino Knez i Luka Bevanda. Toni Barišić je imao šest, a Luka Morović jednu obranu. Još su igrali Leo Brnin, Teo Putica i Kristijan Raguž. Bjelovar i Sesvete su također poražene u 12. kolu te je razlika između zadnjeg Dubrovnika i ta dva sastava, koja su na osmom odnosno devetom mjestu, četiri boda (Bjelovar i Sesvete po devet, Dubrovnik pet).

Do kraja lige je još šest kola. Iduće, 13. kolo, igra se 1. veljače 2020. godine. Nakon što se odigra tih šest kola četiri najbolja igraju Ligu za prvaka, a plasirani od petog do desetog mjesta Ligu za ostanak s tim što petoplasirani u taj drugi dio sezone ulazi s pet bodova, šesti sa četiri boda, sedmi s tri boda, osmi s dva boda, deveti s jednim bodom, a deset kreće od nule. Opet se igra svatko sa svakim, doma – vanka. Ukupno deset kola. Dva najslabija sastava Lige za ostanak ispada iz PAKET 24 Premijer lige.

U 13. kolu Dubrovnik će ugostiti Varaždin 1932.
20. travanj 2024 11:09