RukometPREMIJER LIGA (M) |

POBJEDA ZA SAMOPOUZDANJE Neka ovako bude u Ligi za ostanak!

7. ožujka 2020. - 20:02
Maro Dabelić, kapetan RKHM Dubrovnik foto: Tonći Plazibat/HANZA Media
RKHM Dubrovnik je na oproštaju od liga natjecanja u PAKET 24 Premijer ligi dobio u Gospinom polju s 30:24 (15:10) Poreč, koji će u nastavku sezone igrati u Ligi za prvaka, dok njega čeka borba za ostanak. U 18 kola jednu pobjedu je ostvario pod vodstvom Silvija Ivandije, koji je momčad u sezoni 2018./19, uveo u najveći rang, a u njemu je vodio u prvih šest kola. Zatim dvije pobjede pod vodstvom Vedrana Ćurka, koji je bio trener od 8. do 16. kola, a sad prvu pobjedu pod vodstvom Zdravka Medića, koji je momčad preuzeo uoči pretposljednjeg, 17. kola prvog dijela. Ukupno je RKHM Dubrovnik ostvario četiri pobjede, jedan neodlučan rezultat te trinaest poraza.

U drugom dijelu sezone, Ligi za ostanak, u kojoj igraju plasirani od petog do desetog mjesta PAKET 24 Premijer lige, dubrovačka momčad kreće od nule, a čeka je novih deset utakmica. Ukupno je 20 bodova u igri. Srećom, s obzirom da nije bila uspješna u prvom dijelu sezone, prvi iznad nje Ligu za ostanak započinje sa samo bodom, osmi s dva boda, sedmi s tri boda, šesti sa četiri boda, te peti s pet bodova.

U 18. kolu, utakmici bez rezultatskog značaja, Poreč je poveo s 1:0 i 2:1 nakon čega su Tarik Kasumović i Tomislav Nuić pogodili za prvu prednost RKHM Dubrovnik, koji je nakon izjednačenja na 3:3 nanizao tri pogotka (Nikša Bušlje, pa dva Marino Gabrieri). Gosti su do kraja ostali u minusu. U 15. minuti je prvi put domaćin imao četiri pogotka viška (8:4), u 23. minuti prvi put plus pet (12:7), minutu poslije prvi put plus šest (13:7), u 44. minuti i plus sedam (23:16), te je bilo jasno kako će Maro Dabelić i ekipa prekinuti niz od četiri poraza.

RKHM Dubrovnik – Poreč 30:24 (15:10)
DUBROVNIK
Sportska dvorana u Gospinom polju.
RKHM DUBROVNIK: Šego (10 obrana), Knez (1), Vražalić (1), Putica (1), Gabrieri (3), Bušlje (7), Bevanda (4), Dabelić (5), Kasumović (6), Morović (1 obrana), Hrtica, Barišić, Radić (1), Nuić (1).
POREČ: Muranović, Šakić (5), Mataija, Medved (7), Lugar (1), Thoss, Nikić, Čipraka, Perić, Radojković (1 obrana), Petrov, Copić (9 obrana), Radaković, Radunović (1), Plovanić (4), Moslavac (6).