RukometEURO 2020. |

NORVEŠKA ZAUSTAVILA SJAJAN NIZ HRVATSKE Sad čekamo utorak i utakmicu s Njemačkom, bitku za polufinale!

12. prosinca 2020. - 22:06
Zaustavljen je sjajan niz hrvatskih rukometašica, koje nisu uspjele prirediti još jedno iznenađenje, a da jesu, to bi bilo najveće jer suparnik je bila Norveška, reprezentacija koja je vrh svjetskog rukometa, koja je prvi favorit Europskog prvenstva u Danskoj.
Prvo poluvrijeme naše su se još dobro držale. Norveška je na poluvremenu imala samo pogodak viška (15:14), ali u nastavku nije išlo. Na kraju poraz 36:25.

- Dobili smo ekipu koja je iznenađenje ovog Eura, koja igra drugačiji rukomet. Odlučila je disciplina u našoj igri – rekao je Thorir Hergeirsson, norveški izbornik.

Unatoč porazu polufinale, taj senzacionalan rezultat, najveći u povijesti, naše mogu dohvatiti u zadnjem nastupu u drugom krugu, a taj se igra u utorak, 15. prosinca, protiv Njemačke. Pobjeda nas sigurno vodi u borbu za medalje. Ali, matematika je takva, naše mogu među četiri najbolje, gdje nikad nisu bile, i drugim putem. Kojim? Znat ćemo tek kad u ponedjeljak, 14. prosinca, svoj susret odigraju Njemačka i Nizozemska.

- Poraz je visok, ali sam uvjeren da nas neće izbaciti iz ritma u kojem smo na ovom prvenstvu. Norveška je autoritet, Norveška je reprezentacija koja će iskoristiti svaku ponuđenu priliku, a mi smo im ponudili previše. No, dosta smo se dobro držali dugo i to je ohrabrenje – istaknuo je naš izbornik Nenad Šoštarić, koji je odmarao Teu Pijević. Naša prva vratarka iz Stabline pokraj Ploča samo je dva puta ušla u igru, te uspjela zaustaviti jedan od dva sedmerca. Kristina Prkačin nije igrala protiv Norveške.

Hrvatska – Norveška 25:36 (14:15)
KOLDING
Sydbank Arena. Bez gledatelja. Charlotte i Julie Bonaventura (Francuska)
HRVATSKA: Pijević (1 obrana), Bešen (4 obrane), P. Posavec, Krsnik (2), S. Posavec (1), Mičijević (7), L. Kalaus (2), D. Kalaus, Ježić (2), Japundža (1), Šimara, Debelić (5), Mamić, Vidak, Blažević (5), Prkačin.
NORVEŠKA: Silje Solberg (2 obrane), Lunde (7 obrana), Raistad (7), Arntzen (2), Kristiansen (5), Frafjord, Loke (2), Skogrand, Mork (5), Oftedal (6), Aune, Bratseth (3), Herrem (4), Sana Solberg (1), Jakobsen (2), Breistol.
Sedmerci: Hrvatska -, Norveška 6/4
Isključenja: Hrvatska 10 minuta, Norveška -

Poredak: 1. Norveška 8 bodova / 4 utakmice (138:93), 2. Hrvatska 6 bodova / 4 utakmice (101:103), 3. Njemačka 4 boda / 3 utakmice (77:86), 4. Nizozemska 2 boda / 3 utakmice (78:83), 5. Mađarska bez boda / 3 utakmice (71:84), 6. Rumunjska bez boda / 3 utakmice (59:75).

Još igraju, ponedjeljak, 14. prosinca: Nizozemska – Njemačka, Mađarska – Rumunjska, utorak, 15. prosinca: Nizozemska – Rumunjska, Hrvatska – Njemačka, Mađarska – Norveška.

23. travanj 2024 20:40