RukometPAKET 24 PREMIJER LIGA |

NAPOKON RADOST U GOSPINOM POLJU Pobjeda rukometaša Dubrovnika, prvi bodovi, te bijeg sa začelja!

11. studenog 2020. - 19:38
Prva pobjeda, prvi bodovi, i odmah osmijeh na licu u Gospinom polju. I još kad se pogleda tablica, prvi put na začelju nije RKHM Dubrovnik, ne računajući samo ovu sezonu, već i prošlu, premijernu dubrovačkog kluba u najvećem rangu, koja je zaključena prije kraja, zbog korone, te se u ovoj krenulo, kao da prošle nije bilo.

Sa četiri poraza je RKHM Dubrovnik otvorio novu sezonu, istina, nije izgledao loše u većini tih utakmica, pogotovo u zadnje dvije, te je uoči derbija začelja, dolaska Bjelovara, koji je imao samo bod (više), bilo dosta, dosta optimizma u redovima domaćih.

Početak je bio odličan. Napadači gotovo savršen. Mario Ratkajec je pogodio prva četiri šuta, Tomislav Radić također, a Marino Gabrieri oba, te je u 15. minuti treći put Dubrovnik imao plus 3 (10:7, prije toga 8:5 i 9:6). Onda je 'eksplodirao' na vratima Dubrovnika Kristijan Janđel. Zaustavio goste da nakon pogrešaka njegovih suigrača u napadu smanje prednost. Nakon njegove sedme obrane Gabrieri je pogodio za plus 4 (13:9 u 24. minuti), a zatim Maro Dabelić za plus 5 (14:9 u 25. minuti).

Bjelovar je pogodio prvi i zadnji u prvom poluvremenu, i to je zadnji pogodak postigao sa zvukom sirene, ali na odmor se otišlo s lijepa tri pogotka viška (16:13). U nastavku je Dubrovnik u nekoliko navrata imao plus pet, Bjelovar prvi put na manje od tri razlike stigao u 47. minuti (22:20) i u 48. minuti bio na minus dva (23:21), a u 49. minuti na samo jedan (23:22).

Luka Bevanda je pogodio za 24:22 kad je sucima ruka bila u zraku, Janđel brani sedmerac Josipu Repušiću, pa Dubrovniku ističe vrijeme za napad, a u kontri David Špiler je strijelac za 24:23 (53. minuta). Radić je strijelac u 54. za 25:23 (taman u trenutku kad je Dubrovniku istekla kazna, Marino Knez je bio drugi put isključen). Zatim se Dubrovnik obranio, a Radić sjajno naciljao za 26:23 (56. minuta). Potom nove dvije obrane Janđela, i to u tri, četiri sekunde nakon kojih je Dabelić izborio sedmerac, koji je realizirao Bevanda (27:23 - 57. minuta). Špiler je u 58. minuti treći put isključen, te je za njega utakmica bila gotova, a tad je bilo jasno kako će Dubrovnik slaviti!

7. KOLO: RKHM Dubrovnik – Bjelovar 28:23 (16:13)
DUBROVNIK
Sportska dvorana u Gospinom polju. Bez gledatelja. Suci: Dalibor Jurinović (Zadar) i Marko Mrvica (Biograd na moru), delegat;: Siniša Rudić (Biograd na moru).
RUKOMETNI KLUB HRVATSKE MLADEŽI DUBROVNIK: Ševo, Stanojević, Medić (3), Bazdan, Bevanda (2), Dabelić (2), Ratkajec (6), Janđel (15 obrana), Jelavić, Gabrieri (5), Lončarica (2), Barišić, Radić (8), Knez. Trener: Ante Lagator.
BJELOVAR: Prvonožac (3 obrane), Šaravanja (3), Jurišić, Fiala (2), Repušić (2). Kočonda, Hećimović (10 obrana), Špiler (3), Jurjević (5), Miličević (3), Zadro, Vuleta (3), Lulić (1), Karamian (1). Trener: Goran Mrđen.
Sedmerci: RKHM Dubrovnik 6/6, Bjelovar 3/2
Isključenja: RKHM Dubrovnik 6 minuta, Bjelovar 8 minuta.

Poredak: 1. Sesvete 10 bodova / 6 utakmica, 2. Varaždin 1930. 9 bodova / 5 utakmica, 3. Poreč 8 bodova / 5 utakmica, 4. Gorica 7 bodova / 4 utakmice, 5. Umag 6 bodova / 5 utakmica, 6. Dubrava 4 boda / 5 utakmice, 7. Zamet 2 boda / 4 utakmice, 8. RKHM Dubrovnik 2 boda / 5 utakmica, 9. Spačva Vinkovci 1 bod / 5 utakmica, 10. Bjelovar 1 bod / 6 utakmica.

RKHM Dubrovnik bi po rasporedu trebao u 8. kolu, u subotu, 14. studenog, ugostiti Spačvu, ali ta utakmica je odgođena zbog korone u redovima vinkovačkog sastava. Možda u tom terminu dubrovačka momčad odradi zaostatak iz 5. kola, te bude igrala protiv Zameta, koji bi u 8. kolu trebao igrati protiv Poreča, međutim, Poreč ima problema s koronom.
20. travanj 2024 14:46