RukometDRUGA LIGA NA MLJEKARI

Maroje Purin postigao prvi drugoligaški pogodak u povijesti za Ardiaei, koji svoj debi u većem rangu neće pamtiti po bodovima

2. listopada 2022. - 20:39

Neće pamtiti po dobru Ardiaei svoj debi u drugom razredu. Prošlogodišnji prvak trećeg razreda poražen je od Buzeta na Mljekari s 26:23.

Gosti su otvorili utakmicu vodstvom 3:0, Maroje Purin je u 5. minuti – to će se pamtiti – postigao prvi drugoligaški pogodak za župski klub. Na njega su se nadovezali pogocima Leo Brnin, Pero Bazdan i Paolo Bašica, te je Ardiaei poveo u 9. minuti. Nakon izjednačenja, nanizao je četiri pogotka (8:4 u 13. minuti). Buzet je uzvratio na isti način (8:8 u 15. minuti), 9:8 je zadnje vodstvo domaćina. Gosti su na odmor otišli s dva pogotka viška (9:11), Ardiaei je početkom nastavka u tri navrata izlazio iz minusa (11:11, 12:12 i 13:13), ali nakon tri pogotka u nizu Buzeta, više se nije uspio vratiti iako je nakon minus šest (16:22 u 51. minuti) bio u 56. minuti na minus dva (21:23).

Razbranio je Ardiaei vratara gostiju, nije iskoristio nekoliko isključenja igrača Buzeta, nije našao rješenje za iskusnog Raula Valkovića, motor gostiju, koji je s 8 pogodaka bio prvi strijelac utakmice.