RukometSlavlje u Španjolskoj

Hrvatska razbila Paragvaj, ali slavlje je zasjenila ozljeda jedne ‘kraljice‘! U suzama napustila teren

Piše Brankko Kulidžan
4. prosinca 2021. - 21:44

Druga utakmica na Svjetskom prvenstvu u Španjolskoj proiv reprezentacije Paragvaja za nas je krenula loše. U utakmicu su naše djevojke ušle sa dozom nesigurnosti sa početničkim greškama i brzim isključenjima. Za to vrrijeme rezultat se mijenjao pogodak za pogodak, a nakon prvih 15.minuta Hrvatice igraju brže, organiziranije i efikasnije a sigurnost daje vratarka Tea Pijević sa nekoliko dobrih obrana. Na poluvrijeme kraljice šoka odlaze sa +10 pogodaka, rezultat na semaforu je bio 15:5.. U drugom dijelu nastavile su da pune mrežu simpatičnih Paragvajki te trener Nenad Šoštarić daje priliku i djevojkama sa klupe koje imaju manju minutažu. Visoku pobjedu reprezentacije Hrvatske 38:16 zasjenila je posljednja minuta susreta u kojoj se ozljedila Josipa Mamić i iznesena na nosilima sa terena sa bolom na licu.

Po izboru IHF za najbolju igračicu utakmice proglašena je Ana Turk.

Sutra je slobodan dan za naše reprezentativke a u ponedjeljak ih čeka posljednja utakmica u skupin protiv Japana koja je na rrasporedu u 20,30 sati

19. travanj 2024 17:24