RukometRUKOMET/PRVA HL - JUG

DUBROVNIK DO BODA SA ZVUKOM SIRENE Čužić (opet) iz sedmerca

Piše Tonči Vlašić Foto: Tonči Vlašić
17. listopada 2016. - 00:54

Rukometaši Dubrovnika osvojili su bod u Biogradu. Odigrali protiv istoimenog domaćina 24:24 u utakmici 3. kola te su i dalje neporažena momčad Prve hrvatske lige - jug. U prve dvije utakmice Dubrovnik je bio domaćin. Prvo je na startu dobio Karlovac, a potom odigrao neodlučeno s Metkovićem 1963.

Biograd je imao četiri pogotka prednosti na kraju poluvremena (13:9). Dubrovnik je nastavak otvorio serijom 5;0 te poveo sa 14:13. U 50. minuti dva pogotka više je na kontu Dubrovnika (19:17), ali nakon toga 3:0 domaćina. Biograd je vodio i s 21:20. S dva pogotka u nizu opet je u prednosti Dubrovnik (22:21). Uzvraća na isti način Biograd, koji je nakon izjednačenja na 23:23, 13 sekundi prije kraja utakmice poveo s 24:23.

Tada je trener Dubrovnika Zlatko Saračević zatražio minutu odmora, povukao vratara iz igre, ubacio sedmog igrača u napad. Hrvoje Marušić je bio taj koji je dvije sekunde prije kraja utakmice izborio sedmerac, kojeg je realizirao Rudolf Čužić.

Zanimljivo, i kolo prije, Dubrovnik je iz sedmerca izbjegao poraz i osvojio bod. I tada, protiv Metkovića 1963. u Gospinom polju, Čužić je bio siguran realizator najstrože kazne.

Prvi strijelac Dubrovnika protiv Biograda bio je Teo Putica sa sedam pogodaka. Čužić je postigao 5, Nikša Bušlje i Maro Dabelić po 3, dva Zvonimir Srna, a po jedan Tomislav Radić, Anes Avdić, Hrvoje Marušić i Hrvoje Lončarica. Kristijan Janđel je imao 10 obrana, a Siniša Meštrić jednu, i to je obranio sedmerac. U sastavu Dubrovnika još su bili Damir Viteškić, Leo Brnin, Luka Bevanda, Kajo Cikatić i Antonio Obradović.