RukometEURO 2020. |

ČUDO, ČUDO SE DOGODILO Sjajna Hrvatska pomela Njemačku, izborila polufinale, i to je, kažu, najveća senzacija u povijesti prvenstava!!!

15. prosinca 2020. - 19:47
Hrvatska, Hrvatska!!! foto: Stanko Gruden/kolektiff
Bilo je za obje reprezentacije, biti ili ne biti, ili sa štitom, ili bez njega, s tim što je našim rukometašicama protiv Njemačke igrao i poraz od jedan razlike.

- Ako Hrvatska uđe u polufinale, bit će to najveća senzacija u povijesti Eura – izjavio je neki dan legendarni švedski trener Per Johansson. To se na kraju dogodilo. Hrvatska je dobila Njemačku, ostvarila novu pobjedu na Europskom prvenstvu, s pet pobjeda u šest utakmica izborila drugo mjesto u skupini drugog kruga te slavi svoj najveći uspjeh u povijesti. Nikad prije naše rukometašice nisu zaigrale u polufinalu, a u Danskoj će imati dvije prilike 'potući' se i za još veći uspjeh - medalju.

- Hrvatska je dokazala da ako dođeš kao ekipa, ako igraš s puno energije, ako se boriš, možeš daleko dogurati. Hrvatska je bez poznatih imena, ali ovo je ekipni sport. Borba, energija, imena su ništa bez ekipe – isticao je Johansson.

Naše su gotovo cijelo prvo poluvrijeme lovile Njemačku, koja je utakmicu otvorila vodstvom 2:0, imala 4:2, 7:5 i 8:6. Njemačkoj je pobjeda s dva i više razlike donosila polufinale. Pred kraj prvog poluvremena Njemačka je ulovljena. Vodile su naše s 11:10, te 12:11 (na odmoru nitko nije imao prednost - 12:12). Sjajan učinak je u tih prvih pola sata imala Tea Pijević, to čudo od vratarke iz Stabline pokraj Ploča. Dragulj Hrvatske iz Doline Neretve u prvom poluvremenu je zaustavio devet udaraca Njemačke.

Drugih 30 minuta bitke svih bitaka Hrvatska je otvorila za pet - 13:12, 14:12, 15:12, 16:12 i 17:12 u 39. minuti. Tek nakon 9 minuta i 39 sekundi u nastavku smo primili prvi pogodak, u 45. minuti smo imali opet plus šest (19:13), u 48. minuti još jednom (20:14)... Na kraju 23:20 za Hrvatsku. Pijević je imala velikih 16 obrana.

Čudo, čudo su napravile naše rukometašice. U polufinalu su Europskog prvenstva!!!

Slavi klupa Hrvatske, ruke su u zraku reprezentativke iz Mokošice, Kristine Prkačin foto: kolektiff

Hrvatska –Njemačka 23:20 (12:12)
KOLDING
Sydbank Arena. Bez gledatelja. Sutkinje: Karina Christiansen i Line Hansen Hesseldal (Danska).
HRVATSKA: Bešen (1 obrana), Pijević (16 obrana); P. Posavec (1), Krsnik (1), S. Posavec (1), Mičijević (4), L.Kalaus (1), D.Kalaus, Ježić (2), Japundža, Šimara, Debelić (6), Mamić (3), Milosavljević (1), Blažević (3), Prkačin. Izbornik: Nenad Šoštarić.
NJEMAČKA: Eckerle (4 obrane), Roch (3 obrane); Zapf (2), Berger, Grijseels (1), Smits, Behnke, Naidzinavicius (1), Bolk (2), Großmann (3), Weigel, Lott, Maidhof (9), Lauenroth (1), Minevskaja, Schulze (1). Izbornik: Henk Groener.
Isključenja: Hrvatska 10 minuta, Njemačka 10 minuta.
Sedmerci: Hrvatska 2/4, Njemačka 8/9.

KONAČNI POREDAK DRUGOG KRUGA
Skupina II:
1. Norveška 10 bodova (170:114), 2. Hrvatska 8 bodova (124:123), 3. Nizozemska 6 bodova (141:134), 4. Njemačka 4 boda (124:137), 5. Mađarska 2 boda (118:140), 6. Rumunjska bez boda (107:136). Skupina I: 1. Francuska 9 bodova (132:121), 2. Danska 8 bodova (136:111), 3. Rusija 7 bodova (136:129), 4. Crna Gora 3 boda (122:127), 5. Španjolska 2 boda (120:140), 6. Švedska 1 bod (121:139).

Petak, 18. prosinca, polufinala, 18 sati: Hrvatska - Francuska, 20.30 sati: Danska - Norveška, nedjelja, 20. prosinca, 15.30 sati: utakmica za treće mjesto, 18 sati: finale.
20. travanj 2021 12:29