RukometPAKET 24 PREMIJER LIGA |

BEZ POBJEDNIKA, DERBI ZAČELJA OBILJEŽILO LOŠE SUĐENJE Tko je izgubio drugi bod u Gospinom polju?

23. siječnja 2021. - 20:17

Nije uspio RKHM Dubrovnik dobiti u Gospinom polju Spačvu, ali nije ni izgubio iako su gosti iz Vinkovaca imali u 56. minuti tri pogotka prednosti (29:26), te vodili sedam sekundi prije kraja 32:31. Tad je Luka Bevanda svojim dvanaestim pogotkom uspio izjednačiti. Nakon toga jurila je Spačva prema golu domaćina, ali je ostalo 32:32. Peti bod za predzadnji Dubrovnik, a četvrti bod za posljednju Spačvu, koja je odigrala utakmicu manje od dubrovačkog sastava.

Na ulasku u 7. minutu derbija začelja, zaostale utakmice 8. kola, Bevanda je postigao prvi pogodak za RKHM Dubrovnik, a na isteku 8. minute domaćin je izjednačio na 3:3. Spačva je otvorila utakmicu vodstvom 2:0 i 3:1, te 6:4. Između prva dva pogotka Spačve Hrvoje Lončarica nije iskoristio sedmerac. Nakon trećeg plus dva za goste Bevanda je iz sedmerca pogodio za 5:6. U 15. minuti je prvi put plus tri za Spačvu (8:5, zatim i 9:6). Prvom vodstvu gostiju od tri razlike kumovao je promašaj Maria Ratkajeca, te pogreške sudaca.

Zanimljivo, RKHM Dubrovnik je poveo u trenutku kad je imao dva igrača manje. Bevanda je izjednačio na 10:10, a Bruno Ugrin bio strijelac za 11:10. Marino Gabrieri je pogodio za 12:11. Nakon toga je opet Spačva vodila – 13:12, 14:13 i na poluvremenu 15:14.

RKHM Dubrovnik - Spačva 32:32 foto: Tonči Vlašić

S tri pogotka u nizu RKHM Dubrovnik je u 34. minuti stigao do plus dva (18:16). U 40. minuti Bevanda je pogodio za 20:19, a Marinko Ševo obranio sedmerac. Lončarica na 21:20 nije iskoristio kontru, Spačva je izjednačila. U 50. minuti također je bilo izjednčeno 24:24. U 52. minuti je 25:25, a u 53. minuti Spačva je povela, a Bevanda nije realizirao sedmerac. Zatresao je okvir gola. U 54. minuti Spačva je povela s 27:25, ali Ratkajec je odmah odgovorio, U 55. minuti opet plus dva za Spačvu (28:26), a Lončarica trese gredu nakon čega je bilo plus tri za goste (26:29). Marino Knez je 4 minute i 45 sekundi prije kraja postigao 27. pogodak za Dubrovnik. Zatim brani Ševo, a pogađa Bevanda. Zatim opet brani Ševo, a Ratkajec je poravnao na 29:29 točno tri minute prije kraja.

Dvije i pol minute prije kraja Spačva je povela 30:29, Tomislav Radić izjednačio na 30:30. Zadnje dvije minute utakmice – minutu i 45 prije kraja 30:31, minutu prije kraja Ratkajec 31:31. Zadnja minuta – gosti su opet poveli., a za konačnih 32:32 pogodio Bevanda.

Ogled u Gospinom polju obilježilo je i loše suđenje. Na kraju utakmice prema Draženu Anušiću i Dubravku Vukovcu pogledavali su i jedni i drugi. Brojne su situacije kad su s pravom oba sastava bila ljuta.

Na kraju - s obzirom što je pisalo na semaforu u 56. minuti - RKHM Dubrovnik bi trebao biti zadovoljniji osvojenim bodom. Bruno Ugrin i Nedjeljko Jurković su imali debi u dresu dubrovačkog premijerligaša za bodove. Obojica su pokazala da se na njih može računati.

ZAOSTALA UTAKMICA 8. KOLA

RKHM Dubrovnik – Spačva 32:32

DUBROVNIK Sportska dvorana u Gospinom polju. Bez gledatelja. Suci: Dražen Anušić (Primorski Dolac) i Dubravko Vukovac (Split).

RKHM DUBROVNIK: Ševo, Ugrin (1), Purin, Jurković (2), Bevanda (12), Dabelić (1), Ratkajec (7), Morović, Butorac, Marino Gabrieri (1), Lončarica (2), Barišić, Radić (4), Kosović, Matija Gabrieri, Knez (2). Trener: Ante Lagator.

SPAČVA: Ćirović, Jurić, Maroš, Vašarević (6), Čičak (5), Buntić (4), Vignjević (8), Pašagić, Grubor (3), Mažurana,. Bolanča (1), Radović, Božić (5), Romić, Nedić. Trener: Slaviša Ignjić.

Luka Bevanda je s 12 pogodaka bio prvi strijelac RKHM Dubrovnik protiv Spačve u remiju 32:32 (realizirao je 3 od 2 sedmerca) foto: Tonči Vlašić
19. travanj 2024 21:03