Županijska liga, 10. kolo: prvi je dobio drugoga u derbiju kola s 5:0, četvrti trećeg također s 5:0, a peti je šestom također pet puta tresao mrežu

14. siječnja 2023. - 22:51

Prvi je dobio drugoga u derbiju kola s 5:0, četvrti trećeg također s 5:0, a peti je šestom također pet puta tresao mrežu (5:2). Četvrti je sad skočio na drugo mjesto, peti se izjednačio s do jučer drugim i trećim, te ih preskočio zahvaljujući boljoj pogodak razlici. Vijest je i kako posljednji Zmaj više nije posljednji i nije više bez pobjede, a sa čime se ne može sad pohvaliti jedino Jadran iz Ljute, koji je tako preuzeo začelje. Plat je dobio i skočio u gornji dom, preskočio do jučer šestog. Ukratko, tako je bilo u 10. kolu, predzadnjem prvog dijela.

Opširnije. Redom. Prvo Pridvorje je s trinaest igrača u zapisniku dočekalo drugoplasiranu Lumbardu, koja je doputovala na Grudu s osam igrača, prevedeno, imala je tri zamjene. Već u 2. minuti lider je poveo (Paulo Vukić), u 10. minuti poduplao prednost (Ivica Obad), a početkom nastavka otišao do 3:0 (Antun Šmanjak u 18. minuti). U završnici utakmice još dva pogotka za Pridvorje (Ivica Obad svojim drugim pogotkom u 25. i Leo Pušić u 28. minuti), te sad Pridvorje ima četiri boda više od sastava s Korčule.

Zatim, treća Ponta protiv četvrte Čibače 0:5. Čibača je bila bez svog prvog strijelca (ujedno prvog topnika lige) Marka Grgurevića, koji je isključen kolo prije. Od 17. minute ostala je i bez kapetana Josipa Vidića, koji je dobio drugi žuti karton. Do tog trenutka Gabriel Curić je dva puta tresao mrežu Ponte (7. i 13. minuta). Nakon isključenja Vidića, Božo Raguž je u 19. minuti strijelac za 3:0, Božo Gustin u 24. minuti za 4:0, a Mateo Kesovija je u posljednjoj, 30. minuti potpisao konačnih 5:0.

Peti Čilipi su protiv šestog Cavtata poveli pogotkom Pera Opušića u 5. minuti. U 18. minuti po jedan pogodak sa svake strane (Baldo Cicijelj za Cavtat 1:1, pa Toni Žile za Čilipe 2:1). U 21. minuti je Marko Trtoman pogodio za plus dva Čilipa (3:1), a već u idućoj minuti zaostatak je smanjio Mihael Vojnić. Međutim, Toni Miljanović u 26. i Marko Trtoman svojim drugim pogotkom u 28. minuti odbili su sve napade Cavtata.

Županijska malonogometna liga

U preostale dvije utakmice Plat je sa 7:3 dobio Jadran iz Ljute (Ante Alerić u 8. i 26., Antonio Antun Milić u 12. i 15., Marko Maslač u 15., Ivan Bazdan u 18. i Hristijan Gorgiev u 29. minuti za Plat, a autogol Ivan Bazdan u 7., te Dominik Zglav u 16. i Matej Sračić u 23. minuti za Jadran), a  Zmaj je ostvario prvu pobjedu. Bio je bolji od Dunava s 4:1, te je sad Jadran Ljuta jedini bez pobjede. Strijelci za Zmaj bili su Domagoj Metković u 6. i 25., Marko Cvjetković u 23. i Đuro Trković u 28. minuti, dok je pogodak za Dunave postigao Franjo Matej Urlović u 8. minuti.

U 10. kolu slobodna je bila Riva.

ŽUPANIJSKA LIGA

Poredak: 1. Pridvorje 22 boda/9 utakmica (35:19), 2. Čibača 20 bodova/9 utakmica (38:25), 3. Čilipi 18 bodova/9 utakmica (31:21), 4. Lumbarda 18 bodova/9 utakmica (37:30), 5. Ponta 18 bodova/9 utakmica (33:28), 6. Plat 16 bodova/9 utakmica (35:20), 7. Cavtat 14 bodova/10 utakmica (29:28), 8. Dunave 7 bodova/9 utakmica (24:31), 9. Riva 7 bodova/9 utakmica (23:38), 10. Zmaj (kažnjen oduzimanjem jednog boda) 3 boda/9 utakmica (21:39), 11. Jadran Ljuta 1 bod/9 utakmica (24:51).

Raspored 11. kola, posljednjeg prvog dijela sezone,  subota, 21. siječnja, Gruda (dvorana OŠ Cavtat): Jadran Ljuta – Čilipi, Zmaj  - Pridvorje, Čibača – Dunave, Riva – Ponta, Korčula (Pod Balonom): Lumbarda – Plat, slobodan je Cavtat.

23. travanj 2024 12:47