OstaloMALI NOGOMET |

ZORAN PRIMIĆ ZAUSTAVIO SVOJE ‘CRVENO PLAVE‘ Vrgorac kući pjevajući iz Čibače, kakva prilika Squarea za izjednačenje u posljednjoj sekundi

8. listopada 2021. - 20:03
Square – Vrgorac 2:3

ČIBAČA Dvorana Osnovne škole Župa dubrovačka. Gledatelja 100. Suci: Mario Lulić i Marijan Šimatović (obojica iz Gospića), treći sudac: Krešimir Grgurević (Sibinj), delegat: Mario Matić (Čilipi).

Strijelci: 0:1 Gašpar (4), 0:2 Perović (19/ag), 0:3 Martinac (22), 1:3 Kuraja (29), 2:3 Kuraja (40)

Crveni karton: Kraljević (30. - drugi žuti, Vrgorac)

SQUARE: Turuk, Jurišić, Džanković, Noković, Perović, Steinwandter, Đuraš, Cvjetković, Šimunović, Kuraja, Duvančić, Gassimann, Čengić, Franković. Trener: Antun Bačić.

VRGORAC: Primić, Vučić, Kraljević, Dos Santos, Jakovljević, Dragičević, Govorko, Gašpar, Bošković, Marinović, Da Silva, Martinac, Turić, Grbavac. Trener: Krešimir Čubelić.

Zoran Primić je bio odličan, ali na žalost navijača Squarea, sad je na vratima Vrgorca. Svoje dojučerašnje suigrače u 'crveno plavom' bacio je u očaj 'milijun' puta. Ogled u Čibači je počeo njegovom obranom, pa još jednom... završio je pobjedom Vrgorca 3:2, ali prije nego se oglasila sirena, te označila kraj utakmice, tukao je iskosa Haron Džanković. Svladao je Primića, ali je pogodio Marka Kuraju pred golom od kojeg lopta nije završila u mreži... Zanimljivo, samo deset sekundi prije kraja Square je postigao svoj drugi pogodak, a na kraju imao priliku za izbjeći poraz.

Vrgorac je prvo poluvrijeme dobio s 2:0. Prošao je udarac Marka Gašpara. Potom nakon što se opet istaknuo Primić, nakon što je Square napadao, minutu prije odlaska na odmor nesretno i nespretno lopta je od Mateja Perovića završila u mreži Squarea. U nastavku je Vrgorac odmah otišao na 3:0. Kapetan Duško Martinac je bio strijelac.

Prva HMNL, 2. kolo, Čibača: Square - Vrgorac
Tonči Vlašić

Točno 11 minuta i 15 sekundi do kraja Square je uspio postići pogodak. Marko Kuraja je iz slobodnog udarca prizemnim udarcem poslao loptu u mrežu kroz 'šumu' noga igrača Vrgorca. Samo 20 sekundi poslije prvog pogotka domaćina Ante Kraljević je dobio drugi žuti, te je Square imao igrača više. Igrala se dvije minute viktorija, ali opet Primić, opet Primić, zatim lopta na kraju, kad je išla u donji desni kut Primića, pogodi u nogu Kuraju.

Nakon što su snage na terenu opet bile izjednačene, Vrgorac je nalazio rješenja sačuvati prednost i kad je trener Squarea Antun Bačić povukao s vrata Alena Turuka, a ulogu vratara/igrača namijenio Haronu Džankoviću. Na kraju već spomenutih posljednjih deset sekundi...

Malonogometni klub Square

Square je tako pao na prvom domaćem zadatku. Priželjkivali su svi kako će nakon pobjede u Šibeniku protiv Crnice i protiv Vrgorca osvojiti tri boda. Ništa od toga...

SEMAFOR PRVE HMNL-e

1. kolo, petak, 1. listopada, Omiš: Olmissum - Alumnus 3:1, Vrgorac: Vrgorac - Novo vrijeme 2:4, subota, 2. listopada, Zagreb: Futsal Dinamo - AFC Universitas 2:4, Šibenik: Crnica - Square 1:4, nedjelja, 3. listopada, Pula: Futsal Pula - Šibenik 1983. 7:3.

2. kolo, petak, 8. listopada, Čibača: Square – Vrgorac 2:3, subota, 9. listopada, Sesvete: Alumnus – AFC Universitas, Šibenik: Šibenik 1983. – Futsal Dinamo, Makarska: Novo vrijeme – Futsal Pula, Omiš: Olmissum – Crnica.