Zmaj se odjavio i ispričao svima, evo tko je zbog toga ostao bez tri boda! Zadnja utakmica 15. kola bez pobjednika

23. veljače 2023. - 23:36

Plat i Ponta su zaključili 15. kolo Županijske lige ogledom u dvorani Osnovne škole Župa dubrovačka. Bez pobjednika, 2:2. Dva puta je vodio gost, dva puta je domaćin uspio izaći iz minusa.

Redom, Neven Dadić je doveo Pontu u 5. minuti. Ivan Petrušić je izjednačio u 11. minuti, a već minutu poslije opet je Ponta pogotkom Paula Opušića imala prednost, koju je izgubila u 21. minuti kad se Ivan Petrušić drugi put upisao u strijelce.

Zmaj je istupio iz natjecanja. Razlog? Nedostatak igrača. Neki ne mogu zbog ozljeda, neki su spriječeni dolazit na utakmice. Plus, financijski problem. Ostaju sastavu iz Molunta, koji se ispričao vodstvu lige i ostalim klubovima, rezultati koje je ostvario u prvom dijelu, ali se briše što je napravio u drugom. Tako je Jadran iz Ljute i dalje bez pobjede. Ostao je bez 5:1 uspjeha izborenog proteklog vikenda protiv Zmaja u 15. kolu.

Izbrisale su se pobjede svima koji su igrali protiv Zmaja u drugom dijelu, dakle, Plat je ostao bez 2:1 pobjedu u 12. kolu, Čilipi bez 4:0 uspjeha ostvarenog u 13. kolu, a izbrisala se i 10:1 pobjeda Cavtata u 14. kolu.

Županijska liga sad broji deset klubovi, ali u većini kola bit će po četiri, a ne više pet utakmice. Iduće, 16. kolo, Pridvorje je slobodno, ali i Lumbarda, koja je druga, a ona je slobodna jer je trebala biti suparnik Zmaju. Pridvorje je lider s 37 bodova, Lumbarda je sad druga s 9 bodova manje i odigranom utakmicom manje od vodećeg sastava lige, koji je nanizao devet pobjeda...

ŽMNL

Poredak: 1. Pridvorje 37 bodova/14 utakmica (64:30), 2. Lumbarda 28 bodova/13 utakmica (57:43), 3. Čilipi 26 bodova/13 utakmica (56:34), 4. Čibača 26 bodova/14 utakmica (51:43), 5. Ponta 19 bodova/13 utakmica (40:42), 6. Plat 17 bodova/13 utakmica (39:30), 7. Cavtat 17 bodova/13 utakmica (46:45), 8. Dunave 16 bodova/13 utakmica (37:44), 9. Riva 14 bodova/14 utakmica (39:55), 10. Jadran Ljuta 1 bod/12 utakmica (29:72).

Ostat će upisano kako je Zmaj u prvom dijelu odigrao deset utakmice, ostvario pobjedu, neodlučan rezultat i osam poraza, postigao 24, a primio 44 pogotka. Zbog neodlaska na utakmice na Korčulu kažnjen je oduzimanjem jednog boda, te je imao 3, a ne 4 osvojena boda.

Subota, 25. veljače, 16. kolo, Dvorana Osnovne škole Gruda, 17 sati: Dunave – Plat, 18 sati: Ponta – Čilipi, 19 sati: Čibača – Jadran Ljuta, 20 sati: Riva – Cavtat, slobodni su Pridvorje i Lumbarda, koja je trebala igrati protiv Zmaja.

20. travanj 2024 16:05