OstaloPLIVANJE |

ZLATNI ORLANDO Turkinja isplivala najbolji rezultat prvog dana mitinga, iznad 800 bodova i troje Mađara, te Ganac, među osvajačima medalja Jug i KPK

13. lipnja 2021. - 00:55

Turkinja Viktoria Zeynep Gunes imala je najvrijedniji rezultat prvog dana međunarodnog plivačkog mitinga 'Zlatni Orlando'. Ona je 200 metara prsno isplivala za dvije minute, 26 sekundi i stotinku slavivši ispred Ane Blažević, članice Maksimira, koja je zaostala dvije sekunde i 62 stotinke, ali je i njen rezultat bio vrijedniji od 800 bodova (Gunes 864 boda, a Blažević 819 bodova).

Zatim je Mađarica Zsuzsanna Jakabos, bivša europska prvakinja u malom i velikom bazenu, pobijedila na 400 mješovito s 832 boda vrijednim rezultatom (4:45.30), rezultat vrijedan 800 i više bodova imala je i Dalma Sebastyen, i to dva: 50 metara prsno isplivala je za 31 sekundu i 64 stotinke (808 bodova), a 200 metara leptir za dvije minute, 10 sekundi i 14 stotinki (820 bodova).

Aktualni europski prvak Szebasztian Szabo je zlato na 100 slobodno uzeo s vremenom 50 sekundi i 9 stotinki što je 821 bod vrijedan rezultat. Još bolji rezultat je imao na 50 leptir (839 bodova – 23.78), a iznad 800 bodova bio je na 50 leptir i Abeku Gyekye Jackson iz Gane (803 boda – 24.13).

Prvi dan Međunarodnog plivačkog mitinga 'Zlatni Orlando' u Gružu
Tonći Plazibat/cropix

Na pobjedničkom postolju Zlatnog Orlanda naši su se Jugaši i Kapekaši. Na 50 metara prsno dvije su Jugašice bile na pobjedničkom postolju. Srebro je osvojila Katarina Matović, a broncu Karmen Fabris, dok je u kategoriji C do bronce doplivala Kapekašica Marta Bakarić.

U disciplini 400 slobodno broncu je u kategoriji 'B' osvojila Jugašica Tonka Bušković, kao i u konkurenciji plivača Jugaš Mario Šurković. Kapekašica Ana Franić je bila srebrna na 100 metara leđno u kategoriji 'C', a srebrni je bio i Jugaš Marko Baletin, ali u kategoriji 'B', dok je u 'C' kategoriji Jugaš Vlaho Nenadić bio najbolji.

Na 200 leptir Jugaš Michel Brassard je bio drugi u kategoriji 'A', a na 100 slobodno u kategoriji 'B' Mario Šurković drugi, a Marko Baletin treći. Na 200 prsno Katarina Matović je bila druga u kategoriji 'B', a Hana Muminagić (KPK) treća u kategoriji 'C'. Jugaš Roko Zvone je bio drugi u disciplini 50 leptir u kategoriji 'C'.

Program u nedjelju, 13. lipnja, drugog, ujedno posljednjeg dana mitinga 'Zlatni Orlando', koji je okupio gotovo 300 plivačica i plivača, počinje u Gružu u 11 sati.

25. travanj 2024 02:36