OstaloODBOJKA/PRVA HL (Z)

ZADAR SE SPASIO Hoće li i Dubrovnik?

15. ožujka 2017. - 23:15

Odbojkašice Dubrovnika nisu uspjele nastaviti svoj niz pobjeda u ligi za ostanak Prve hrvatske lige. Nakon što su dobile sva tri suparnika u prvom dijelu i protiv svakog osvojile sva tri boda (Kostrenu u Kostreni, Azenu i Zadar u Gospinom polju), poražene su na startu drugog, završnog dijela u Zadru od istoimenog domaćina s 3:0 (25:23, 25:15, 29:27). Zadar je ovom pobjedom dva kola prije kraja Lige za ostanak siguran u ostanak. Ima 20 bodova, osam više od Dubrovnika. Azena je osvojila bod te je na 13 bodova, dok je Kostrena uzela u Velikoj Gorici dva boda i sad ima 15 bodova. U Velikoj Gorici Azena je vodila 2:0 u setovima protiv Kostrene, koja je dobila iduća tri seta. Unatoč tome što je Dubrovnik opet na posljednjem mjestu, najvažnije, sve je i dalje u njegovim rukama. Ne ovisi o drugim rezultatima.

Dubrovnik do kraja igra s Kostrenom doma te s Azenom u Velikoj Gorici. Kostrena u zadnjem kolu dočekuje Zadar, koji je prije toga domaćin Azeni. Dubrovnik je pokazao u prve tri utakmice Lige za ostanak kako zna i može. Pokazao je sad i u Zadru unatoč porazu. U prvom setu je bio tako blizu osvajanja seta, u trećem setu također. Propustio je nekoliko set lopti...

Utakmica 5. kola između Dubrovnika i Kostrene igra se u subotu, 18. ožujka u Gospinom polju s početkom u 16 sati.

1. Zadar 20 bodova, 2. Kostrena 15 bodova, 3. Azena 13 bodova, 4. Dubrovnik 12 bodova.

17. travanj 2024 22:53