OstaloODBOJKA |

VELIKA, NAJVEĆA POBJEDA DUBROVNIKA, PAO ZAGREBAČKI DINAMO Tko je rekao da se ne može dobiti i ekipa iz gornjeg doma!

28. studenog 2020. - 19:56
Naša najveća pobjeda – istaknula je Doris Buzolić, odbojkašica Dubrovnika, nakon 3:1 pobjede protiv Dinama. I u pravu je. Dinamo je ekipa koja je u dosadašnjem dijelu sezone u najvećem rangu, Super ligi, dobila pet od sedam utakmica, koja je nadigrala sve izravne suparnike Dubrovnika u borbi za ostanak, a ono što nisu uspjeli protiv nje napraviti ni Poreč, ni Olimpik, ni Rijeka, jest Dubrovnik, i to je uzeo ne jedan, ne dva, već sva tri boda! Ostavio je Dinamo praznih ruku!

Treća je to pobjeda dubrovačkih odbojkašica ove sezone, povratnica u najveći rang, plus činjenica da je svaka od te tri pobjede vrijedna sva tri boda. Redom, dobile su Poreč u Poreču, Olimpik kod kuće, te sad i Dinamo, a uz to izborile su i bod u porazu (k)od Rijeke, te evo Dubrovnika s lijepih 10 bodova u sredini prvenstvene tablice!

Hrvatska Super liga: Dubrovnik - Dinamo (Zagreb) 3:1 foto: Tonči Vlašić

Bitka u Gospinom polju trajala je gotovo dva sata. Prvi set, drama - 26:24 za Dubrovnik nakon gotovo pola sata igre. U drugom neizvjesnosti nije bilo - 25:15 za Dinamo. Kad je Dubrovnik otvorio dobro treći set, vodio pred kraj 19:16, bila je prava šteta kad je vrlo brzo nakon toga na semaforu stajalo 24:21 za Dinamo. Da, Dinamo je imao tri set lopte za vodstvo 2:1 u setovima, ali nije se predao Dubrovnik. Stigao je do vodstva 26:25 i set lopte. Zatim je Dinamo imao novu set loptu - 27:26, ali se još jednom Dubrovnik uspio izvući, i ne samo to. Stigao je do nove set lopte, koju je iskoristio.

U četvrtom setu ekipa trenerice Mirjane Vreće 'letjela' je na krilima preokreta u trećem. Bila je odlična. Svaki put kad bi se Dinamo približio, smogla je snage odbiti napad, te opet steći osjetnu prednost. Na kraju, dobila je četvrti set s 25:18, te ostvarila 3:1 pobjedu.

Dubrovnik je opet 'zaplesao' parketom Gospina polja. Velika pobjeda. Najveća ove sezone. Da, i to se dogodilo – svladana je ekipa iz gornjeg doma!

Protiv Dinama su slavile Anđela Čuljak, Karla Burđelez, Matea Daničić, Nina Jakić, Mara Šilje, Ivana Marinović, Nora Đurić, Doris Buzolić, Martina Vreća, Gabriela Stipanović, Katarina Drobac, Marijeta Lolić i Lucija Barač, na klupi uz Mirjanu Vreću još i Paulina Prkačin te Tomaž Jurišić. Dubrovnik je sedmi u konkurenciji dvanaest klubova najvećeg ranga. U leđa mu gledaju Brda, Split, Rijeka, Poreč i Olimpik.

U idućem kolu Dubrovnik je gost Brda, a zatim mu u zadnjem kolu prvog dijela dolazi Split. Kako bi bilo lijepo, razmišljaju sad u Gospinom polju, novu, 2021. godinu, dočekati s više od 10 bodova!

18. travanj 2024 16:54