OstaloMALI NOGOMET |

TURUK SJAJAN, 3:3, DOBAR JE NA KRAJU I BOD Square ni nakon 1769 dana nije uspio dobiti Futsal Dinamo kod kuće

5. veljače 2021. - 19:21

Bez pobjednika u Gospinom polju, 3:3, te su i dalje Square i Futsal Dinamo bodovno poravnati na tablici Prve hrvatske malonogometne lige. Oba sastava imaju po 16 bodova iz 11 utakmica.

Počelo je prisjećanjem na Željka Jelića, Squareaovog sedmog predsjednika u povijesti, aktualnog dopredsjednika, koji nas je iznenada napustio prije 42 dana, na Božić 2020. godine. Utakmica sa zagrebačkim Futsal Dinamom bila je prva domaća utakmica Squarea nakon njegove prerane smrti. Minuta šutnje bila je tek kap za reći Mu: 'Hvala!'.

Minuta šutnje za Željka Jelića foto: Tonči Vlašić

Utakmica je počela obranama Alena Turuka, vratara Squarea. Jurio je Dinamo prema vratima domaćina, ali za razliku od Squarea, nije uspio svladati posljednju prepreku. Domaćima je to uspjelo iz prve. Hrvoie Cvjetković je potegao sjajno. Lopta je zaplesala u mreži iza leđa Maria Hercega, vratara Futsal Dinama. Potom, opet je krenuo Dinamo, ali bacio se Square na glavu, a ako bi gosti našli rupu u obrani domaćih, Turuk je bio na mjestu. Imao je i Square svoje prilike, ali opasniji je bio gost, i kad se u samoj završnici jurilo sto na sat s obje strane, lopta do Harona Džankovića, koji s točno devet metara, iskosa, pogađa za 2:0.

Slavi pogodak za 2:0 Haron Džanković (Square) foto: Tonči Vlašić

Točno 32 sekunde nakon drugog pogotka domaćina, prvi Dinama. Iza leđa domaće obrane, a ispred Turuka zavukao se Nikola Badrov, te pogodio. Potom, novi prekršaj Josipa Nebergoja, i to u trenucima kad je bilo upaljeno crveno svjetlo na strani 'crveno plavih'. Šesti akumulirani donio je lijepu priliku za Dinamo. Iako je dojam kako je izglednija pozicija bila ona gdje je napravljen prekršaj, Kristijan Grbeša, kapetan Futsal Dinama, namjestio je loptu na 10 metara. Tukao i pogodio donji lijevi kut Turuka – 2:2.

Prva HMNL, 11. kolo, Dubrovnik: Square - Futsal Dinamo foto: Tonči Vlašić

U nastavku – nastavio je Turuk s obranama. Stjepan Rezo u 30. minuti trese okvir gola Futsal Dinama, a na semaforu već četiri akumulirana prekršaja domaćih, a niti jedan gostiju. U 31. minuti i peti. Pamtit će se potom 34. minuta. Nova prilika za Square. Šteta, bila je baš lijepa prilika za Gordana Duvančića.

U 36. minuti slobodan udarac za Square. Mato Šimunović je dobio loptu, okrenuo čuvara, tukao iskosa, te zakucao loptu u mrežu – 3:2. Potom griješi Šimunović, radi prekršaj na centru. Šesti akumulirani. Opet 10 metara za Futsal Dinamo, opet Grbeša. Hans Matić je mijenjao vratara. Zoran Primić je pokušao zaustaviti kapetana Futsal Dinama. Nije uspio – 3:3. Nakon toga jurnuo je Dinamo, ali spašava Turuk, i to dva puta. Zatim pokušaj Dinama blokira Džanković, pa je Duvančić spretan u obrani. Stoji, Square je vodio s 2:0, te 3:2, velike obrane Turuka se ne mogu nabrojati na prste jedne ruke, Futsal Dinamo je bio  opasniji, te domaći moraju biti zadovoljni s bodom.

Square nije uspio ni nakon 1769 dana dobiti Futsal Dinamo kod kuće. I dalje stoji kako mu je zadnji uspjeh kod kuće protiv zagrebačkih 'Plavih' onaj od 3. travnja 2016. godine kad je u 18. kolu sezone 2015./16. bio bolji s 8:4. U 16 ogleda 12 pobjeda Futsal Dinama, dva remija i samo dvije pobjede Squarea....

Kapetani Hrvoje Cvjetković (Square) i Kristijan Grbeša (Futsal Dinamo) sa sucima, Ivanom Mujanom i Josipom Knezovićem foto: Tonči Vlašić

SEMAFOR 11. kolo

Square – Futsal Dinamo 3:3

DUBROVNIK Sportska dvorana u Gospinom polju. Bez gledatelja. Suci: Josip Knezović i Ivan Mujan, treći sudac: Ivan Šalinović (svi iz Splita), delegat: Mario Matić (Čilipi).

Strijelci: 1:0 Cvjetković (2), 2:0 Džanković (19), 2:1 Badrov (19), 2:2 Grbeša (20-10m), 3:2 Šimunović (36), 3:3 Grbeša (37-10m)

SQUARE: Alen Turuk, Haron Džanković, Hrvoje Cvjetković, Gordan Duvančić, Damjan Šulić – Zoran Primić, Mato Šimunović, Stjepan Rezo, Antonio Konsuo, Matej Perić, Josip Nebergoj, Antonio Dragić, Niko Drobac. Trener: Hans Matić.

FUTSAL DINAMO: Mario Herceg, Nikola Badrov, Mateo Mužar, Kristian Čekol, Mihovil Prgomet – Ivan Pavlić, Matija Đulvat, Hrvoje Penava, Kristijan Grbeša, Toni Vučković, Daniel Matković, Jakov Mudronja, Filip Novak. Trener: Alen Jukić.

Gordan Duvančić (Square) protiv Futsal Dinama foto: Tonči Vlašić

Petak, 5. veljače, Dubrovnik: Square – Futsal Dinamo 3:3, Split: AFC Universitas (Mateo Kljunak) – Crnica, Zagreb: Uspinjača Gimka – Olmissum, Zagreb: Alumnus Sesvete (Matej Perović) – Vrgorac, subota, 6. veljače, Makarska: Novo vrijeme Apfel – Osijek Kelme.

Poredak: 1. Olmissum 22 boda / 10 utakmica (35:14), 2. Novo vrijeme Apfel 21 bod / 10 utakmica (27:16), 3. Crnica 17 bodova / 10 utakmica (26:30), 4. Futsal Dinamo 16 bodova / 11 utakmica (26:22), 5. Square 16 bodova / 11 utakmica (27:28), 6. Alumnus Sesvete 14 bodova / 10 utakmica (26:31), 7. Uspinjača Gimka 13 bodova / 10 utakmica (30:29), 8. AFC Universitas 11 bodova / 10 utakmica (21:25), 9. Vrgorac 8 bodova / 10 utakmica (21:30), 10. Osijek Kelme 6 bodova / 10 utakmica (28:42).